Online seminaras
Savęs žalojimas. Kaip padėti sau ir kitiems?
2022-05-12
Nuo 17 iki 21 val. (5 ak. val. su pertrauka)
Seminaro valandos pripažįstamos kaip tobulinimosi valandos visų specialybių medicinos gydytojams, psichoterapeutams, medicinos psichologams, visuomenės sveikatos specialistams, socialiniams darbuotojams, slaugytojams (programa registruota Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centre 2022-04-09, raštas Nr. 1.17Mr-D-489)
Seminaras skirtas asmenims, norintiems gauti žinių apie savipagalbą bei pagalbą artimiesiems esant savęs žalojimo elgesiui. Taip pat tiems, kurie nori žinoti ir suprasti, kaip reikia elgtis esant savižalai, kaip pritaikyti efektyvius praktinius metodus jai stabdyti ir bei suteikti bei priimti ir gauti pagalbą. Seminare daug vietos taip pat bus skirta pagalbai esant paauglių savižalai.
Savęs žalojimas. Kaip padėti sau ir kitiems?
Seminaro lektoriai:
✅Dr. JULIUS NEVERAUSKAS – gydytojas psichoterapeutas, LSMU podiplominių studijų (kognityvinės elgesio terapijos ir įsisąmoninimų psichologija grįstos kognityvinės elgesio terapijos) vadovas, LKETA ir LGĮPA prezidentas.
✅INGA JUODKŪNĖ – psichologė – psichoterapeutė, mindfulness trenerė, autobiografinio romano “Rytoj vėl patekės saulė” autorė.
🎯Apmokėti už seminarą galima mūsų svetainėje: https://zmogausinstitutas.lt/renginiai/saves-zalojimas/
arba Paysera sistemoje: https://tickets.paysera.com/lt/event/saves-zalojimas-kaip-padeti-sau-ir-kitiems
——
Savęs žalojimas yra plačiau paplitęs visuomenėje nei daugelis iš mūsų įsivaizduoja. Pasak mokslinių studijų 12% – 37 % paauglių ir jaunuolių bent kartą gyvenime yra save žaloję. Mokslinių studijų nustatyta, kad savižala būdinga apie 17% paauglių, 13% – jaunų suaugusių ir 5,5% suaugusių. Tačiau tai nereiškia, kad visi save žalojantys žmonės serga psichikos sutrikimu. Savižala yra ūmi psichologinės kančios išraiška. Savęs žalojimas yra veiksmas, kuriuo žmogus bando padėti sau.
Mes per mažai kalbame apie savęs žalojimo reiškinį, atsižvelgiant į jo paplitimą įvairiuose amžiaus tarpsniuose. Šeimoje dažnai sutrinkama, pasimetama sužinojus ar pamačius, kad šeimos narys save žaloja. Norisi suteikti vilties ir akcentuoti, jog yra mokslu grįstų, efektyvių savižalos gydymo metodų, konkrečių praktikų, kaip pats save žalojantis žmogus ar šeimos nariai gali reaguoti ir padėti sau ar šalia esančiam.
Kiekvienas galime gyventi gyvenimą, kurį verta gyventi patiriant, kuo mažiau kančios. Seminare pasidalinsime ne tik žiniomis, bet ir praktiniais įrankiais, kaip galima įveikti savęs žalojimą.
Seminaro temos:
- Kas yra savęs žalojimas?
- Iš kur kyla impulsai savižalai?
- Kaip savęs žalojimas siejasi su savižudybės rizika?
- Kada žmonės save žaloja?
- Kokie žmonės save žaloja?
- Ar paauglių savižala yra specifiška?
- Kada žmogus liaujasi save žaloti?
- Kaip savęs žalojimas gali tapti įpročiu?
- Kokie metodai padeda stabdyti savižalą?
- Kaip elgtis tėvams, jei paauglys save žaloja?
- Kaip elgtis, jei draugas save žaloja?
- Kokie metodai padeda būti šalia save žalojančio žmogaus?
Seminare naudojami praktiniai metodai:
Seminaras orientuotas į praktiką, todėl dalyviai išsineš daug praktinių įrankių, kuriuos galės integruoti į savo kasdienybę:
- Įgys praktinių įgūdžių stabdant save žalojantį elgesį, remiantis kognityvine elgesio terapija ir dialektine elgesio terapija.
- Turės galimybę patirti schemų terapijos naudą gydant savižalą.
- Gaus konkrečius patarimus ir gaires, kaip kalbėtis, elgtis kai šeimoje yra save žalojantis žmogus.
Seminaro nauda:
Seminaro dalyviai sužinos skirtumus tarp suicidinio ir nesuicidinio savęs žalojimo bei skirtingus pokalbio algoritmus abiem atvejais. Taip pat sužinos savęs žalojimo pasireiškimo ypatumus pagal asmenybės tipus, asmenybės sutrikimus ir psichines būsenas bei kokie psichoterapiniai metodai yra efektyviausi gydant savęs žalojimą.
Kam skirtas šis seminaras?
Seminaras skirtas asmenims, norintiems gauti žinių apie savipagalbą bei pagalbą artimiesiems. Tiems, kurie nori žinoti ir suprasti, kaip reikia elgtis grėsmės akivaizdoje, pritaikyti praktinius metodus bei suteikti/gauti pagalbą.
Seminaro lektoriai:
✅Dr. JULIUS NEVERAUSKAS – gydytojas psichoterapeutas, LSMU podiplominių studijų (kognityvinės elgesio terapijos ir įsisąmoninimų psichologija grįstos kognityvinės elgesio terapijos) vadovas, LKETA ir LGĮPA prezidentas.
✅INGA JUODKŪNĖ – psichologė – psichoterapeutė, mindfulness trenerė, autobiografinio romano “Rytoj vėl patekės saulė” autorė.
‼Iki 2022 gegužės 05 d. seminaro kaina 39 eur, vėliau bilietai brangs – 59 eur ‼
—————
Dieną prieš renginį visiems užsiregistravusiems ir sumokėjusiems išsiųsime prisijungimo nuorodą į renginį. Labai prašome pasitikrinti SPAM folderius, kad kartais laiškas su nuorodą nebūtų nukeliavęs ten. Laiškas su nuoroda jums bus atsiųstas iš el.pašto: info@zmogausinstitutas.lt, jeigu laiško negausite, rašykite arba skambinkite tel. +370 610 31301.
Seminaro dalyviai po seminaro gaus lektorių pateiktą medžiagą bei seminaro vaizdo įrašą. Seminaras bus įrašytas ir jo dalyviai turės galimybę bet kada 6 mėnesius šiuo įrašu naudotis už jau sumokėtą kainą.
Apmokėti už seminarą galima per zmogausinstitutas.lt interneto puslapį: https://zmogausinstitutas.lt/renginiai/saves-zalojimas/
arba Paysera sistemoje: https://tickets.paysera.com/lt/event/saves-zalojimas-kaip-padeti-sau-ir-kitiems