Perdėtas ir liguistas pavydas santykiuose | Medicinos gydytojos, kognityvinės ir elgesio terapijos krypties psichoterapeutės Nidos Silienės ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Santykiai pavydo gniaužtuose“, kuris vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Pavydas ir pavyduliavimas Julius Neverauskas: Šiandien mes su gydytoja psichoterapeute Nida Siliene kalbame apie santykius ir kalbame apie tai, kas santykius šiek tiek stiprina, bet tuo pačiu kartais ir griauna – apie pavydą. Nida pasiūlė šią temą, nes ji išties yra labai aktuali, ką mes matome iš savo klientų. Taigi, kas tai yra pavyduliavimas, kas tai yra pavydas? Nida Silienė: Kaip Julius jau paminėjo, iš tikrųjų šią temą …
Kodėl vyras, žmona ar partneriai nenori mylėtis? Gydytojų psichoterapeutų Rūtos Kažimėkienės ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Kur dingsta aistra? Kaip išsaugoti geismą ilgai kartu gyvenant poroje?“, kuri vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Kas slopina geismą? Kasdienybės iššūkiai Julius Neverauskas: Sveiki visi prisijungę, šiandien – sutapimas ar ne – bet Valentino dienos proga pasirinkome kalbėti apie aistrą. Kalbame apie seksualumą, kai poros santykiai tampa ilgalaikiais. Pokalbyje taip pat dalyvauja gydytoja, psichoterapeutė Rūta Kažimėkienė. Ačiū, Rūta, kad čia esi. Rūta Kažimėkienė: Labas vakaras. Aš kažkaip galvoju, kad mūsų pokalbis galbūt nebuvo specialiai skirtas Valentino dienos proga, bet iš tikrųjų …
Paauglių psichologas: Savivertė paauglystėje: vidiniai ir išoriniai konfliktai bei kaip juos spręsti. Temą pristato psichologė Guostė Neverauskaitė. Savivertė paauglystėje Turbūt daugumai pažįstama pauglystės metu galvoje šėlstanti audra. Iš paprastai tokios, rodos, pozityvios ir ramybės kupinos vaikystės esame, tarsi, kognityviškai ir biologiškai užprogramuoti persikelti į iššūkių kupiną periodą. Ir šis etapas išties neretai pasižymi gausybe vidinių išgyvenimų, priešgyniavimų bei vidinių konfliktų. Vienas iš jų – savęs priėmimas ir savo vertės suvokimas. Taigi, dažnai susiduriama su savivertės problema. Dar praeitame amžiuje sociologo Morris Rosenberg sukurti klausimai savivertės nustatymui iki šios dienos leidžia pakankamai kokybiškai patyrinėti žmogaus savivertę. Morris Rosenberg klausimai savivertės nustatymui …
Toksiški santykiai poroje. Kaip pagerinti santykius su partneriu ar sutuoktiniu? Temą pristato psichologė, kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutė Lina Strauke. Santykių modelis pagal Gottman Šiandien noriu pakalbėti apie tai, kaip galite pagerinti savo santykius, sustiprinti savo santykius, ir galbūt tiems, kurie susidurėte su tam tikrais iššūkiais ir taip pat norėtumėte pagalvoti ir peržiūrėti, o ką galima būtų pakeisti? Šiandien papasakosiu apie labai žymios psichoterapeautų John ir Julie Gottman pateikiamą santykių modelį, grįstą ilgalaikiu porų stebėjimu ir darbu su jomis. Man šis metodas labai patinka, todėl kad kartais gali būti nelabai aišku, ką daryti ir kaip daryti? Yra sudėtinga, tačiau tam …
Kaip išgyventi netektį, arba kaip miręs žmogus gali pakeisti šeimos gyvenimą? Mirtis šeimoje dažnai įtakoja visos šeimos, kuriai priklausė mirusysis, gyvenimą. Mirtis gali ir labai dažnai pakeičia santykius tarp likusių šeimos narių. Jie gali keistis tiek į geresnę tiek ir į blogesnę pusę. Ypač tokia tikimybė padidėja, jeigu miršta paskutinis iš tėvų. Ši patirtis gali kelti daug iššūkių ir išryškinti daug neišspręstų ir skausmingų problemų. Ir tokiu būdu paveikti santykius pačioje šeimoje bei už jos ribų. Kokie pokyčiai šeimose, mirus šeimos nariui yra dažniausi? Visų pirma dar prieš mirtį, artimajam merdint, gali būti, kad vieni šeimos nariai norės nutraukti gyvybę …
Ypatingai jautrus vaikas nėra diagnozė. Tai temperamento tipas, kurį turi apie 20% vaikų. Mokslo patvirtinta, kad itin jautrūs asmenys informaciją ir stimulus, gaunamus iš aplinkos, apdoroja kurkas intensyviau ir giliau nei kiti. Svarbu pažymėti, kad šie vaikai yra ženkliai jautresni tiek teigiamoms, tiek neigiamoms patirtims. Todėl netinkamos sąlygos, kuriose auga itin jautrūs vaikai, gali stipriai pakenkti jų ateičiai. Tinkamai paruošti sąlygas vystytis kiekvienam vaikui yra turbūt svarbiausia tėvystės dalis. Ankstyvųjų vaikystės patirčių reikšmė Moksliniai psichologijos duomenys aiškiai rodo, kokią svarbą turi ankstyvosios vaikystės patirtys tolimesnei vaiko raidai. Ankstyvaisiais vaiko gyvenimo metais ypač svarbų vaidmenį atlieka artimiausia aplinka. Ankstyvoje vaikystėje, taip …
Itin jautrus vaikas: Norėdami sužinoti, ar jūsų sūnus ar dukra yra itin jautrus vaikas galite pasinaudoti testu, kurį pristatysime šiame įraše. Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie itin jautrius žmones. Statistiškai tai yra maždaug penktadalis visų žmonių, kurie gimė turėdami jautresnę nervų sistemą. Tiek jautriems vaikams, tiek juos supantiems kitiems žmonėms tai gali turėti ir pageidaujamų, ir nepageidaujamų pasekmių. Auginant ir auklėjant itin jautrius vaikus, susiduriama su daug įvairių iššūkių. Nemokant su jais susidoroti, žalą patiria ne tik vaikai, bet ir patys tėvai. Tokiais atvejais sunkiau vystosi saugus prisirišimas, vaikai dažniau traumuojasi, o tada jų jautrumas dar daugiau paryškėja. Juos …
Mindfulness pratimai šeimai: Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima žydėti. Nesudėtingi mindfulness pratimai vaikams ir visai šeimai Dauguma tėvų, išbandžiusių dėmesingą įsisąmoninimą ir supratusių jo naudą, nori šio įgūdžio mokyti ir vaikus. Lengviau tai padaryti gali būti tuomet, kai praktikuojame visi drauge. Šeimoje sąmoningumo akimirkas galime įvesti labai įvairiai. Vienas iš paprastesnių būdų – praktikuoti sąmoningumo akimirkas prie vakarienės stalo. SUPER klausytojas Kartu su šeima galime mokytis, ką reiškia …
Tėvo vaidmuo vaiko gyvenime. Teiginys, kad vaikams reikia ir mamos, ir tėčio, šiandien skamba „suprantamai“. Tačiau atsakymas į klausimą: kokio tėčio reikia vaikui, nėra toks paprastas. Kokios tėvo savybės ir elgesys vaikams turės teigiamos įtakos? Ar vaikui reikia tėvo, kuris jam būtų tarsi antra mama? Draugu? Mokytoju? Koks yra tėvo vaidmuo vaiko gyvenime? Ar yra kažkas panašaus į „tobulą tėtį“? O gal užtenka, kad tėvas būtų „pakankamai geras“? Ką tai reiškia? Taigi, pabandykime padiskutuoti, pažvelgime į tėčio vaidmenį vaiko gyvenime ir ko iš tikrųjų vaikui iš jo reikia. Dar ne taip senai elementari tėvo užduotis buvo užtikrinti visos šeimos materialinę …
Tėvų kontrolė ir vaidmuo auginant brandžią asmenybę. „Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas.” K. Čiukovskis Tėvų kontrolė, tėvų įtaka ir jos svarba Vaikystė yra gražiausias ir dažnai geriausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Ji kupina emocijų, ieškojimų ir atradimų, neužmirštamų minučių ir įspūdžių. Vaikystė – tai asmenybės psichinių, dvasinių ir fizinių galių formavimosi laikotarpis. Vaikystė prabėga kaip trumpa akimirka, bet palieka ryškų pėdsaką žmogaus gyvenime. Mažylis mokosi žengti pirmuosius žingsnius, tarti pirmuosius žodžius, suprasti aplinkinį pasaulį, jame vykstančius reiškinius, save, žmones. Jam tenka susidurti su sudėtingu ir nepažįstamu pasauliu. Žinoma, jam baugu ir kartu …
Kaip nuraminti vaiką, kuris verkia, maištauja, nesivaldo? | Interviu su dr. Juliumi Neverausku lrt.lt portale: Meditacinės praktikos – Pasaulis vis stipriau atsigręžia į meditaciją. Ją, kaip prevencinę priemonę mažinti vaikų elgesio sutrikimus minėjote ir jūs. Net stipriausių krepšinio lygų klubai pradeda taikyti meditaciją žaidėjams – taip pagerėja taiklumas, krepšininkai tiesiog atsipalaiduoja ir susikoncentruoja. – Žinoma, meditacinės praktikos yra galinga psichologinės profilaktikos priemonė. Jos moko dėmesingumo ir gerina dėmesio koncentraciją, didina psichologinį stabilumą ir atsparumą, gerina savivoką, emocijų reguliaciją, empatijos jausmą, atjautos visomis kryptimis galimybes ir psichologinės gerovės jausmą. knyga / Pranešimo autorių nuotr. Be abejo, meditacinės praktikos taip pat padeda …
Vaikų ir paauglių psichologija | Psichologė – psichoterapeutė Asta Jakonienė pateikia 8 svarbiausius aspektus, į kuriuos svarbu atsižvelgti ugdant vaikų psichologinį atsparumą. Vaikų ir paauglių psichologiją. Į ką atkreipti dėmesį ugdant? Kas yra psichologinis atsparumas? Atsparumas paprastai apibrėžiamas kaip gebėjimas atsigauti po nesėkmių, bei atsilaikyti prieš sunkumus. Šiuo atžvilgiu, atsparumas panašus į plūduriavimą. Kai mes plaukiame ir mus kažkas stumia po vandeniu, mūsų kūnai instinktyviai kyla atgal į paviršių. Būtent to mes ir norime, kad mūsų vaikai galėtų tai padaryti: kai kas nors juos nardina – jie vėl ir vėl iškyla į paviršių. Atsparumas labai stipriai siejasi su mūsų mąstysena. …