Back
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Emocinės gerovės konsultantai – naujos paslaugos bei profesija Lietuvoje

30 balandžio @ 16:00 - 17:00

Nemokama
emocines geroves konsultantai

Emocinės gerovės konsultantai – naujos paslaugos bei profesija Lietuvoje

Renginyje dalyvaus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai dr. Julius Neverauskas, dr. Narseta Mickuvienė, LR Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, lektoriai, supervizoriai-psichoterapeutai bei patys specialistai – emocinės gerovės konsultantai.

Siekiant gerinti psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų prieinamumą prieš porą metų 14-oje Lietuvos savivaldybių pradėjo veikti gerovės konsultantų centrai, kuriuose teikiamos NEMOKAMOS paslaugos asmenims, susiduriantiems su lengvais streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiais. Dėl konsultacijų galima kreiptis be šeimos ar kito gydytojo siuntimo ir gauti konfidencialias paslaugas.

Šios paslaugos – tai pagalba asmenims, susiduriantiems su lengvais depresijos, nerimo ar kitais emociniai sunkumais bus teikiama kognityvine elgesio terapija (toliau – KET) paremtais metodais. Pagal LSMU parengtą mokymų programą yra apmokyti specialistai, kurie asmenims, susiduriantiems su lengvais nerimo, depresijos, nemigos ar kitais emociniais sunkumais taikys nemokamus žemo intensyvumo emocinio konsultavimo metodus, taip suteikiant pagalbą problemoms dar neįsisenėjus ir mažinant medikamentinio gydymo poreikį ateityje. Pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų trūkumas yra stebimas visoje Lietuvoje, todėl tai puiki proga praplėsti savivaldybėse teikiamas paslaugas.

Renginio metu bus pristatoma LSMU vadovaujamo 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ priemonės tiesioginio finansavimo projekto „Gerovės konsultantų modelio sukūrimas“ įgyvendinimo iššūkiai ir sėkmė.

Emocinės gerovės konsultantų paslaugų teikimo modelis, besiremiantis gerąja Skandinavijos šalių praktika, sukurtas ir pradėtas įgyvendinti 2021 metų viduryje. Bandomieji emocinės gerovės konsultantų paslaugų teikimo projektai yra įgyvendinami 14-oje Lietuvos savivaldybių (Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Kauno, Klaipėdos, Pagėgių, Palangos, Skuodo, Šiaulių, Šilalės, Telšių rajonų ir Vilniaus miesto savivaldybėse), juose dirba apmokyti 28 emocinės gerovės konsultantai.

LR SAM 2024-03-07 patvirtino Psichinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų aprašo naują redakciją, kurioje įteisintos Emocinės gerovės konsultavimo paslaugos ir sudaromos galimybės NEMOKAMAS paslaugų teikimas visose savivaldybėse, t.y. visuomenės sveikatos biuruose, o tam iki gegužės mėn. bus papildomai paruošta dar 60 specialistų. Paslaugų tęstinumui užtikrinti LSMU parengė naujus emocinės gerovės konsultantų podiplominius mokymus ir planuoja naujus specialistus ruošti nuolat. Mokymai trunka apie metus laiko ir todėl grupės planuojamos rinkti vieną kartą metuose.

Labai kviečiame dalyvauti VISUS, kuriems aktuali ši tema, taip pat žiniasklaidos, spaudos, viešųjų ryšių atstovus. Kviečiame užduoti klausimus renginio metu komentaruose arba šioje nuorodoje https://forms.gle/jgXus43yPnTwL5gYA arba el. paštu: reda.repeckaite@psichoterapija.info.

Išsamesnė informacija apie gerovės konsultantus, kaip jais tapti ir jų teikiamas paslaugas yra čia: https://www.geroveskonsultantai.lt, facebook‘e – https://www.facebook.com/geroveskonsultantai

Tinklalaidės ištrauka:

Kaip peržiūrėti pilną dominančios laidos įrašą?

  1. Tinklalaidės įrašus gali peržiūrėti tik “Žmogaus instituto” Youtube kanalo prenumeratoriai. Kviečiame prisijungti ir prenumeruoti: https://www.youtube.com/@Zmogausinstitutas/. Prenumeratoriai gali peržiūrėti visas transliacijas, bet kuriuo jiems patogiu metu, t.y. ne tik tiesioginių susitikimų metu. Tapti prenumeratoriumi galite YouTube Žmogaus instituto kanale pasirinkę funkciją “Join” arba “Prenumeruoti”, priklausomai nuo kalbos nustatymų jūsų paskyroje.
  2. Tinklalaidę tiesioginės transliacijos metu galima stebėti viešai ir nemokamai. Tinklalaidė transliuojama Žmogaus instituto Facebook, Youtube, Instagram, X, LinkedIn platformose.

Rekomenduojame: Prenumeruoti „Žmogaus psichologijos instituto“ naujienlaiškį su kuriuo gausite informaciją, apie artėjančius renginius psichologinėmis temomis – https://www.subscribepage.com/zmogausinstitutas

Žiūrėkite visus renginius: tinklalaidė “Mąstyk ir veik”

Details

Date:
30 balandžio
Time:
16:00 - 17:00
Cost:
Nemokama
Event Tags:

Organizer

Žmogaus institutas
Phone
(8-610) 31301
Email
info@zmogausinstitutas.lt
View Organizer Website

Venue

Transliacija vyksta Facebook ir Youtube kanaluose
Tvirtovės 90A
Kaunas, Lietuva
+ Google Map
Phone
(8-610) 31301
View Venue Website