Francis Poulenc opera-monodrama ŽMOGAUS BALSAS pagal Jean Cocteau pjesę
Spalio 5, 6 ir lapkričio 23 d. Panevėžio muzikinis teatras pristato premjerą: Francis Poulenc opera-monodrama ŽMOGAUS BALSAS pagal Jean Cocteau pjesę.
Režisierius, scenografas, kostiumų dailininkas MADIS NURMS (Estija)
Muzikos vadovas ir dirigentas ERKI PEHK (Estija)
Šviesų dailininkas ANTON KULAGIN (Estija)
Moteris – JOMANTĖ ŠLEŽAITĖ, MONIKA PLEŠKYTĖ
Panevėžio muzikinio teatro orkestras (vadovai E. Pehk ir M. Bražas)
Dirigentas ERKI PEHK
Opera pastatyta lietuvių kalba
Premjeros partneris – Panevėžio visuomenės sveikatos biuras
Po spektaklio vyks diskusija MENAS KAIP GYVENIMAS IR TERAPIJA su psichoterapeutu dr. Juliumi Neverausku
Daugiau informacijos ir bilietai: https://kakava.lt/renginys/pmt-premjera-opera-monodrama-zmogaus-balsas/8637/16020
Panevėžio muzikinis teatras pristato vieną ryškiausių naujojo sezono premjerų – prancūzų kompozitoriaus Franciso Poulenco operą „Žmogaus balsas“. Prieš beveik septynis dešimtmečius pagal rašytojo, poeto ir dramaturgo Jeano Cocteau pjesę sukurta monodrama dabar labai populiari Prancūzijos, Vokietijos, Italijos bei kitų šalių teatruose. Išskirtinę galimybę stebėti gilų kūrinį bei neeilinį jo pastatymą turės ir Panevėžys. „Neabejoju, kad tai vienas įdomiausių F. Poulenco kūrinių tiek muzikine spalva, tiek siužetu“, – tvirtina Panevėžio muzikiniame teatre šį kūrinį ruošiantis pastatymo muzikos vadovas ir dirigentas Erki Pehkas.
1958 m. gimusi opera – gili jausmų drama, kurią išgyvena mylimojo išduota moteris. Šis kūrinys paties autoriaus pavadintas išpažintimi. Vienintelė scenoje esanti atlikėja, kalbėdama telefonu su ją palikusiu mylimuoju, per trumpą laiką išgyvena sielvartą, pyktį, pavydą, gęstančias viltis, savižudybės grėsmę.
Garsioji opera „Žmogaus balsas“ ne kartą rodyta Lietuvoje. Ypač sėkmingas buvo TV filmas (1978, rež. J. Janulevičiūtė) su nepamirštama mūsų primadona Giedre Kaukaite. Pirmą kartą Lietuvoje žiūrovai išvys originalią spektaklio versiją su orkestru.
Panevėžio muzikinio teatro scenoje iki valandos trukmės spektaklį lietuvių kalba rengia tarptautinė profesionalų komanda iš Estijos. Muzikos vadovą, talentingąjį Panevėžio muzikinio teatro dirigentą Erki Pehką Panevėžio publika jau puikiai pažįsta. Režisierius, scenografas, kostiumų dailininkas Madis Nurmsas savo gimtinėje – garsus menininkas, kurio darbai puošia operas, spektaklius, baleto pasirodymus ir kitus meninius projektus Estijoje bei užsienio šalyse. Šviesų dailininkas Antonas Kulaginas garsėja gebėjimu panaudoti šviesos technologijas kuriant įspūdingas vizualines patirtis žiūrovams.
Panevėžiui pristatomos operos pastatymo idėja yra labai įdomi. Kalėjimą primenantis, klaustrofobija dvelkiantis kambarys, kuriame tik pagrindinė veikėja ir vienintelis jos pašnekovas – telefonas, pabrėžia vienatvės, izoliacijos jausmus. Tačiau viską stebint kyla mintys: ar tai tikras kalėjimas, ar tiesiog dvasinė nelaisvė. J. Cocteau ir F. Pulencas pateikė nuostabų galvosūkį, o žiūrovo užduotis – rasti vilties blyksnį niūrioje Moters istorijoje.
Muzikinio teatro dirigentas E.Pehkas neslepia: Poulenco monodrama – nemažas iššūkis jam ir orkestrui, nes čia muzika yra lygiavertė solistės partnerė, jai skirtas ne tik akompanimento vaidmuo. Orkestras kuria veiksmo nuotaiką ir tarsi palaiko pokalbį su pagrindine veikėja.
Neeilinio vokalinio ir vaidybinio talento reikalaujantis vaidmuo monooperoje „Žmogaus balsas“ – daugelio solisčių svajonė. Panevėžyje jam ryžosi vienos perspektyviausių Lietuvos jaunosios kartos operos solisčių Jomantė Šležaitė ir Monika Pleškytė. Šios dainininkės laukiamos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių scenose, jos yra pelniusios nemažai muzikinių apdovanojimų ir nominacijų.
Po operos-monodramos „Žmogaus balsas“ spektaklių žiūrovai kviečiami į antrąją vakaro dalį „Menas kaip gyvenimas ir terapija“, kurios metu žymus psichoterapeutas Dr. Julius Neverauskas kartu su kitais pokalbio dalyviais ir auditorija svarstys, ką tai, ką matome scenoje, kalba apie mūsų gyvenimus ir kaip tai gali juos keisti.
Kiti straipsniai temoje: Kita informacija