Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos metinė (LĮGPA) konferencija 2025 m. vasario 7-8-9 d. ĮSISĄMONINIMO PSICHOLOGIJA LIETUVOJE IR PASAULYJE 2025 Kviečiame dalyvauti Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos metinėje konferencijoje 2025 m. vasario 7-8-9 dienomis Vasario 7 d., penktadienį, konferencija prasidės nuo 13 val., vyks tik nuotoliniu. Vasario 8-9 dienomis renginys vyks hibridiniu būdu-Vilniuje, viešbutyje Panorama, Seinų g. 4 ir nuotoliniu per Zoom platformą. Programa pridedama. P R O G R A M A 2025 m. vasario 7 d. (penktadienis) – Įvadinė konferencijos diena, dalyvavimas tik nuotoliu Laikas Pavadinimas Pranešėjas 13.00 – 13.10 Konferencijos atidarymas Julius Neverauskas 13.10 – 14.00 Pozityvizmas ir …
Metinė Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos konferencija 2025 m. sausio 24-25-26 d. Konferencija vyks hibridiniu būdu: Užsiregistruoti ir sumokėti paspaudus nuorodą Payseroje: https://tickets.paysera.com/lt/event/konferencija-kognityvine-ir-elgesio-terapija-2025 Renginį organizuoja Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacija (LKETA) kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas (LSMU NI) ir VšĮ Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras. Konferencija skirta visų specialybių gydytojams, psichoterapeutams, psichologams, medicinos psichologams, akušeriams, slaugytojams, meno terapeutams. Konferencijos trukmė – 20 ak. val. P R O G R A M A 2025 m. sausio 24 d. (penktadienis) – dalyvavimas tik nuotoliu (Zoom aplinkoje) ĮVADINĖ KONFERENCIJOS DIENA Pirmininkauja – dr. Julius Neverauskas 13.00 – 14.00 | …
Giedrės Žalytės įrašas Žmogaus instituto Youtube kanale: “Liūdesys ir gedėjimas. Kas vyksta, kai neleidžiame sau jo jausti?” Kiekvienas savo gyvenime patiriame netekčių ir praradimų, ir tuomet natūralu jausti liūdesį, išgyventi gedėjimą. Kartais tai trunka tam tikrą laiką, o mūsų skubančios kultūros esame nuolat skatinami “versti kitą puslapį”. Kaip atpažinti, jeigu nešiojamės neišgyventą liūdesį ir esame jo veikiami? Kaip padėti sau su juo išbūti, kad iš tikrųjų galėtume gyventi toliau? Šiandien noriu truputį papasakoti apie liūdesio emociją. Savo kaip psichoterapeutės darbe gana dažnai susiduriu su situacijomis, kuomet paaiškėja, kad žmogus, su kuriuo dirbu – mano klientas ar klientė – nėra išliūdėjęs …
Pokalbis tema “Koučingas – kaip psichologinio atsparumo ir lankstumo ugdymo įrankis,” kuris vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Žmogaus psichologijos institutas jungiasi prie Tarptautinės koučingo savaitės, minimos visame pasaulyje, renginių. Mūsų virtualioje studijoje susitinka psichoterapijos ir koučingo profesionalai: tarptautinėje erdvėje dirbanti MCC lygio koučingo specialistė Leda Turai – Petrauskienė MCC, gydytojas psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas ir terapinio koučingo specialistė Janina Sabaitė Melnikovienė. Per pastaruosius pusantrų metų visas pasaulis susidūrė su iki tol nepatirtais iššūkiais: socialine izoliacija, užsidarymu, darbo – namų ribų ištrynimu, baimėmis dėl ateities, nesaugumo jausmu, ir tuo pačiu – persidirbimu, emocine įtampa ir pan. Koučingas, kaip mąstymą …
Šiuolaikinis pasaulis, kupinas technologijų ir greitai besikeičiančių vertybių, vis labiau skatina žmogų ieškoti gilesnės prasmės ir dvasinio ryšio. Materialūs tikslai ir kasdienės įtampos dažnai nepalieka vietos vidiniam tobulėjimui. Dvasingumas šiame kontekste tampa būdu susigrąžinti vidinę ramybę ir rasti giluminį ryšį su savimi, kitais ir, jei žmogus tiki, su Dievu. Katalikiško dvasingumo tradicija, paremta šventųjų gyvenimo pavyzdžiais, siūlo vertybėmis grįstą dvasinį kelią, per kurį žmogus gali siekti harmonijos, prasmės ir meilės artimui. Be to, moksliniai tyrimai patvirtina, kad dvasingumas gali turėti reikšmingą teigiamą poveikį fizinei ir psichinei sveikatai (Balboni, 2022; Rura, 2022). Šiandien dvasingumas tampa ne tik dvasinio augimo, bet ir terapinio …
Dopaminas ir balansas tarp malonumo ir priklausomybių | Gydytojos – psichoterapeutės Neringos Rogalskytės, vaikų psichiatro Gintauto Narmonto ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Pusiausvyros paieška gausos ir piktnaudžiavimo amžiuje, pagal knygą „Dopamino tauta“, kuris vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Tarp malonumo jausmo ir priklausomybės Julius Neverauskas: Sveiki, prisijungę. Šį vakarą mes kalbame apie tai, kas valdo mūsų gyvenimus? T.y. apie malonumus, kurie yra labai tampriai susiję su priklausomybėmis. Pokalbyje dalyvauja gydytojai Neringa Rogalskytė ir Gintautas Narmontas. Taip pat noriu priminti, kad diskusijoje remsimės populiaria ir gerai pasaulyje žinoma knyga “Dopamino tauta”, kuri yra išversta ir į lietuvių kalbą ir …
Spalio 5, 6 ir lapkričio 23 d. Panevėžio muzikinis teatras pristato premjerą: Francis Poulenc opera-monodrama ŽMOGAUS BALSAS pagal Jean Cocteau pjesę. Režisierius, scenografas, kostiumų dailininkas MADIS NURMS (Estija) Muzikos vadovas ir dirigentas ERKI PEHK (Estija) Šviesų dailininkas ANTON KULAGIN (Estija) Moteris – JOMANTĖ ŠLEŽAITĖ, MONIKA PLEŠKYTĖ Panevėžio muzikinio teatro orkestras (vadovai E. Pehk ir M. Bražas) Dirigentas ERKI PEHK Opera pastatyta lietuvių kalba Premjeros partneris – Panevėžio visuomenės sveikatos biuras Po spektaklio vyks diskusija MENAS KAIP GYVENIMAS IR TERAPIJA su psichoterapeutu dr. Juliumi Neverausku Daugiau informacijos ir bilietai: https://kakava.lt/renginys/pmt-premjera-opera-monodrama-zmogaus-balsas/8637/16020 Panevėžio muzikinis teatras pristato vieną ryškiausių naujojo sezono premjerų – prancūzų kompozitoriaus …
Lietuvos sveikatos mokslu universitetas renka asmenų, siekiančių tapti EMOCINĖS GEROVĖS KONSULTANTAIS mokymo grupę 2024-2026 m. Po mokymų baigimo suteikiamas pažymėjimas, leidžiantis teikti emocinės gerovės konsultavimo paslaugas asmenims, susiduriantiems su emociniais ir psichologiniais sunkumais (patiriantiems streso sukeltų, lengvos depresijos ar nerimo simptomų). Ką veikia Emocinės gerovės konsultantai? Asmuo, baigęs emocinės gerovės konsultantų mokymus ir sėkmingai išlaikęs egzaminus bei gavęs tai patvirtinantį pažymėjimą, praplės savo kvalifikaciją ir įgis naują specialybę, t.y. taps emocinės gerovės konsultantu (SAM įsakymo 2020 07 31 Nr.V-1733 galiojanti redakcija nuo 2024-03-07). Emocinės gerovės konsultantai, kaip ir kitų specialybių darbuotojai, pavyzdžiui, psichologai, gydytojai ar psichoterapeutai, gali dirbti tiek valstybės …
Perdėtas ir liguistas pavydas santykiuose | Medicinos gydytojos, kognityvinės ir elgesio terapijos krypties psichoterapeutės Nidos Silienės ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Santykiai pavydo gniaužtuose“, kuris vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Pavydas ir pavyduliavimas Julius Neverauskas: Šiandien mes su gydytoja psichoterapeute Nida Siliene kalbame apie santykius ir kalbame apie tai, kas santykius šiek tiek stiprina, bet tuo pačiu kartais ir griauna – apie pavydą. Nida pasiūlė šią temą, nes ji išties yra labai aktuali, ką mes matome iš savo klientų. Taigi, kas tai yra pavyduliavimas, kas tai yra pavydas? Nida Silienė: Kaip Julius jau paminėjo, iš tikrųjų šią temą …
Mūsų asmenio ir profesinio gyvenimo kokybę, sėkmę ir veiksmingumą lemia mūsų kompetencijos, kurios gali būti grupuojamos į dvi dideles grupes. Žmogiškosios kompetencijos ir psichologinė būklė Pirma, tai mūsų specialiosios kompetencijos, kurias dažniau mes naudojame savo darbe. Pavyzdžiui, aš esu gydytojas, psichoterapeutas, kažkas yra vairuotojas arba kokios nors kitos srities profesionalas. Taip pat labai svarbios yra mūsų bendrosios kompetencijos. Pavyzdžiui, bendravimo įgūdžiai ir problemų spendimo įgūdžiai, kuriuos daugiau naudojame asmeniniame gyvenime, bet kartais jie yra taip pat svarbūs ir mūsų darbinėje veikloje. Pastarųjų kompetencijų yra daug daugiau ir jas dar išvardinsime. Tačiau svarbiausias dalykas šioje vietoje yra tai, kad šias visas …
ISST TARPTAUTINĖS SCHEMŲ TERAPIJOS DRAUGIJOS AKREDITUOTI SERTIFIKACINIAI INDIVIDUALIOS SCHEMŲ TERAPIJOS MOKYMAI LIETUVOJE Kvietimas studijuoti Schemų terapiją 2024-2025 m. BALTIJOS SCHEMŲ TERAPIJOS INSTITUTAS renka jau trečiąją schemų terapeutų bazinių mokymų grupę Lietuvoje. 2020 metais Tarptautinė Schemų terapijos draugija (ISST)akreditavo Baltijos schemų terapijos institutą bei sertifikavo jo Individualios schemų terapijos mokymo programą ir suteikė teisę organizuoti mokymus, kuriuos baigusieji gali kreiptis į ISST Tarptautinę Schemų terapijos draugiją dėl sertifikavimosi schemų terapeutais. Mokymai organizuojami kartu su VšĮ Neuromedicinos institutu. MOKYMŲ APIMTIS IR DATOS Individualios schemų terapijos bazinę mokymo programą sudaro 8 dienos po 8 ak. valandasnuotoliniu būdu (t.y. nuo 10 iki 17 val.). Mokymus ves Ilona Krone, ISST mokymų programos vadovė ir dėstytoja. Ilona Krone yra Baltijos Schemų terapijos instituto ISST akredituotos sertifikacinės Individualios Schemų terapijos mokymo programos direktorė ir pagrindinė dėstytoja, mokslų daktarė, psichologė – psichoterapeutė, ISST pripažinta Individualios Schemų terapijos pažengusi terapeutė, supervizorė …
Asmenys, kuriems būdingas obsesinis kompulsinis asmenybės sutrikimas yra perfekcionistiški, užsipyrę, teisuoliški, reiklūs, rigidiški, nelankstūs ir nerimastingi. Jie linkę nelanksčiai laikytis taisyklių ir jomis vadovautis. Linkę būti labai orientuoti į darbą ir produktyvumą, tačiau dažnai dėl polinkio į perfekcionizmą gali labai daug laiko praleisti, užstrigti ties esmės nekeičiančiomis detalėmis ir paradoksaliai nespėti laiku atlikti savo darbų. Jie yra linkę slopinti ir varžyti savo jausmus, vengti intymumo ir patiria sąlyginai mažai malonumo iš gyvenimo, jiems yra sunku atsipalaiduoti ir būti spontaniškiems. Jiems yra labai sunku kitiems žmonėms deleguoti užduotis, nes yra linkę manyti, kad kiti jų neatliks tinkamu būdu (Samuels ir Costa, …