Mūsų asmenio ir profesinio gyvenimo kokybę, sėkmę ir veiksmingumą lemia mūsų kompetencijos, kurios gali būti grupuojamos į dvi dideles grupes. Žmogiškosios kompetencijos ir psichologinė būklė Pirma, tai mūsų specialiosios kompetencijos, kurias dažniau mes naudojame savo darbe. Pavyzdžiui, aš esu gydytojas, …
Potrauminio streso sutrikimas ir jo valdymas. Ar įmanoma ištrinti trauminius prisiminimus? Trauminį įvykį primenantys stimulai Tyrimas atliktas Teksaso A&M universiteto mokslininkų komandos teikia daug vilties efektyvesniam traumos paveiktų žmonių gydymui, rašo Science Daily. Dauguma žmonių patyrusių traumas yra kankinami šias …
Psichologo Edvardo Šidlausko ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Martino Seligmano pozityvioji psichologija iš arčiau”, kuri vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik”. Kodėl svarbi pozityvioji psichologija? Julius Neverauskas: Taigi, mes šiandien kalbėsim apie tai, apie ką daugumas žmonių kalba …
Šiuolaikinio žmogaus kompetencijos: sveikatai, sėkmei, laimei ir prasmei. Kaip jas išmatuoti, ugdyti, tobulinti ir spręsti problemas? Dr. Juliaus Neverausko projektas Žmogaus instituto MAXI ir MIDI planų prenumeratoriams. Žmogiškosios kompetencijos Žmogaus kompetencijos pagal klasikinį apibūdinimą yra = Žinios x Įgūdžiai. dr. …
Kaip išgyventi netektį, arba kaip miręs žmogus gali pakeisti šeimos gyvenimą? Mirtis šeimoje dažnai įtakoja visos šeimos, kuriai priklausė mirusysis, gyvenimą. Mirtis gali ir labai dažnai pakeičia santykius tarp likusių šeimos narių. Jie gali keistis tiek į geresnę tiek ir …
Nerimas ir nerimo sutrikimas gali būti mums toks nemalonus, kad kartais žmonės pradeda galvoti, kad nerimo geriau nepatirti visai. Tačiau tai yra neįmanoma. Net jeigu ir būtų įmanoma, verčiau to nesiekti ir to nepraktikuoti. Kodėl? Jeigu mes neturėsime nerimo, mes tiesiog žūsime, …
Mindfulness pratimai šeimai: Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima …
Šventinis nerimas: 7 būdai, kaip išsaugoti ramybę šiuo neramiu laikotarpiu Prieš šventes daugelis pasijaučia nuvargę ir skaičiuoja dienas, kol pagaliau galės pailsėti. O kaip jums idėja – pasitikti šventes be įtampos ir nepavargus? Dėmesingas įsisąmoninimas yra puikus būdas, galintis padėti …
Odos ligos ir stresas. Kodėl psichikos sveikata tokia svarbi kalbant apie labiausiai paplitusias veido ir kitų kūno vietų odos ligas? Šio straipsnio tikslas – supažindinti su sparčiai besivystančia psichodermatologijos kryptimi. Psichodermatologija Ji apima labai platų problematikos spektrą: dermatologiją, psichiatriją ir …
Itin jautrus asmuo | Ar jus vargina triukšmingos patalpos, ryškios šviesos ir kvapai? Ar jūs stipriai išsigąstate sulojus šuniui, pralekiančioms sirenoms ar fejerverkai? Ar jūs puikiai jaučiate kitų žmonių emocijas ir nuotaikas? Gal jus labai įtraukia menas? Ar apsiašarojate žiūrėdami …
CRAFT programa | Priklausomybė yra psichikos sveikatos sutrikimas, nuo kurio kenčia nemaža dalis visuomenės. Ši diagnozė paliečia ir visus šeimos narius, kurie dažnu atveju tampa priklausomo žmogaus būklės įkaitais ir tuo pačiu palaikymo, pagalbos šaltiniu. Tad, kai kalbame apie priklausomybes, …
Konfliktų valdymas | KAIP KALBĖTIS, KAI KALBĖTIS YRA SUNKU? Dr. Juliu Neverauskas apie tai, kokių taisyklių laikymasis diskusijas ir ginčus daro produktyviais? Kaip diskutuoti esant priešingoms nuomonėms ir kaip išvengti susipriešinimo ir agresijos esant net vertybiniams ginčams? Kaip net aštrią …