Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame …
Tėvo vaidmuo vaiko gyvenime Teiginys, kad vaikams reikia ir mamos, ir tėčio, šiandien skamba „suprantamai“. Tačiau atsakymas į klausimą: kokio tėčio reikia vaikui, nėra toks paprastas. Kokios tėvo savybės ir …
Tėvų vaidmuo auginant brandžią asmenybę „Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas.” K. Čiukovskis Vaikystė yra gražiausias ir dažnai geriausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. …
Interviu su dr. Juliumi Neverausku www.lrt.lt portale: Ramūs vaikai: ramybės sau ir vaikams linkintys tėvai gręžiasi į meditacijos praktikas Visą straipsnį skaitykite: www.lrt.lt (…) – Pasaulis vis stipriau atsigręžia į …
Psichologė – psichoterapeutė Asta Jakonienė pateikia 8 svarbiausius aspektus, į kuriuos svarbu atsižvelgti ugdant vaikų psichologinį atsparumą: Kad vaikai ar paaugliai būtų stiprūs, jiems reikia besąlyginės meilės, saugumo ir artimo …
Vaikystės traumų pėdsakai suaugusiojo gyvenime: santykių problemos, priklausomybės, žema savivertė Kiekvienas vaikystėje muštas žmogus neatsparus baimei, ir kiekvienas, vaikystėje nepatyręs meilės, jos ilgisi, dažniausiai visą gyvenimą. Alice Miller Labai dažnai …
Kaip išreikšti savo poreikius bendraujant su kitais žmonėmis? Dr. Julius Neverauskas pateikia labai efektyvų būdą išsakyti savo poreikius kitiems žmonėms naudojant bendradarbiavimu, atjauta grįsta nesmurtine kalba. Pateikiami 4 žingsniai, kaip …
Kiek savo gyvenime susiduriu su vaikais, o aš susiduriu nuolat: dirbu su vaikais ir gyvenu su vaikais, tikrai žinau, kad beveik kiekvienas vaikas nuo mažens žino tokius žodžius kaip stresas …
Apie įvairius konfliktų ir nesutarimų šeimoje aspektus “Žmogaus psichologijos instituto” studijoje kalbasi psichologė, KET praktikė Viktorija Bartkutė- Vyšniauskienė ir “Žmogaus psichologijos instituto” redaktorė, mindfulness instruktorė ir KET praktikė Janina Sabaitė …
Prieraišumo stilius, dažnai susiformavęs dar vaikystėje, gali nulemti paauglio ir jau suaugusiojo savivertę, požiūrį į save ir bendravimo su aplinkiniais ypatumus. Prieraišumo stilius – ilgalaikis, stabilus asmenybės bruožas įtakojantis žmogaus …
“Žmogaus psichologijos institutas” didelį dėmesį skiria sąmoningo tėvystės temai ir pristato gyd.psichiatrės Gabrielės Germanavičienės vaizdo įrašą apie dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) tėvystėje ugdymą. Būti tėvu ar mama yra ne tik didelis …
Paauglystė – nelengvas laikas jaunuoliui, kai staiga pasikeičia ne tik emocinė, bet ir fizinė būklė. Keičiasi socialiniai įgūdžiai, neretai ateityje stipriai nulemiantys tolimesnius ryšius su aplinka, šeima, draugais. Atsiradęs pasitikėjimas …