Ypatingai jautrus vaikas nėra diagnozė. Tai temperamento tipas, kurį turi apie 20% vaikų. Mokslo patvirtinta, kad itin jautrūs asmenys informaciją ir stimulus, gaunamus iš aplinkos, apdoroja kurkas intensyviau ir giliau nei kiti. Svarbu pažymėti, kad šie vaikai yra ženkliai jautresni tiek teigiamoms, tiek neigiamoms patirtims. Todėl netinkamos sąlygos, kuriose auga …
Norėdami sužinoti, ar jūsų sūnus ar dukra yra itin jautrus vaikas galite pasinaudoti testu, kurį pristatysime šiame įraše. Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie itin jautrius žmones. Statistiškai tai yra maždaug penktadalis visų žmonių, kurie gimė turėdami jautresnę nervų sistemą. Tiek jautriems vaikams, tiek juos supantiems kitiems žmonėms tai gali …
Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima žydėti. Dauguma tėvų, išbandžiusių dėmesingą įsisąmoninimą ir supratusių jo naudą, nori šio įgūdžio …
Tėvo vaidmuo vaiko gyvenime Teiginys, kad vaikams reikia ir mamos, ir tėčio, šiandien skamba „suprantamai“. Tačiau atsakymas į klausimą: kokio tėčio reikia vaikui, nėra toks paprastas. Kokios tėvo savybės ir elgesys vaikams turės teigiamos įtakos? Ar vaikui reikia tėvo, kuris jam būtų tarsi antra mama? Draugu? Mokytoju? Koks yra tėvo …
Tėvų vaidmuo auginant brandžią asmenybę „Kiekvienas vaikas yra nepakartojama kūrybinė laboratorija su nežabota fantazija, kurios skrydis beribis ir nesuvaldomas.” K. Čiukovskis Vaikystė yra gražiausias ir dažnai geriausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Ji kupina emocijų, ieškojimų ir atradimų, neužmirštamų minučių ir įspūdžių. Vaikystė – tai asmenybės psichinių, dvasinių ir fizinių galių formavimosi …
Interviu su dr. Juliumi Neverausku www.lrt.lt portale: Ramūs vaikai: ramybės sau ir vaikams linkintys tėvai gręžiasi į meditacijos praktikas Visą straipsnį skaitykite: www.lrt.lt (…) – Pasaulis vis stipriau atsigręžia į meditaciją. Ją, kaip prevencinę priemonę mažinti vaikų elgesio sutrikimus minėjote ir jūs. Net stipriausių krepšinio lygų klubai pradeda taikyti meditaciją …
Psichologė – psichoterapeutė Asta Jakonienė pateikia 8 svarbiausius aspektus, į kuriuos svarbu atsižvelgti ugdant vaikų psichologinį atsparumą: Kad vaikai ar paaugliai būtų stiprūs, jiems reikia besąlyginės meilės, saugumo ir artimo ryšio bent su vienu suaugusiuoju. Kartais, geriausias dalykas, kurį galime padaryti, norėdami padėti jaunam žmogui išmokti – leisti išklysti iš …
Vaikystės traumų pėdsakai suaugusiojo gyvenime: santykių problemos, priklausomybės, žema savivertė Kiekvienas vaikystėje muštas žmogus neatsparus baimei, ir kiekvienas, vaikystėje nepatyręs meilės, jos ilgisi, dažniausiai visą gyvenimą. Alice Miller Labai dažnai psichoterapeuto kabinete klientas, pradėdamas kalbėti apie aukštą nerimo lygį, perdegimą, perfekcionizmą, nepasitikėjimą savimi, nuolatinį nerimavimą, santykių problemas, priklausomybes, negebėjimą valdyti …
Kaip išreikšti savo poreikius bendraujant su kitais žmonėmis? Dr. Julius Neverauskas pateikia labai efektyvų būdą išsakyti savo poreikius kitiems žmonėms naudojant bendradarbiavimu, atjauta grįsta nesmurtine kalba. Pateikiami 4 žingsniai, kaip galime vesti dialogą su kitu žmogumi apie savo ir jo poreikius bei jų patenkinimą. Pateikiama metodika labai tinka ir yra …
Kiek savo gyvenime susiduriu su vaikais, o aš susiduriu nuolat: dirbu su vaikais ir gyvenu su vaikais, tikrai žinau, kad beveik kiekvienas vaikas nuo mažens žino tokius žodžius kaip stresas arba meditacija. Vaikai net moka imituoti meditacijos procesą: atsisėda sukryžiavę kojas, užsimerkia ir išleidžia tokį garsą Ommm… Tai tik parodo, …
Apie įvairius konfliktų ir nesutarimų šeimoje aspektus “Žmogaus psichologijos instituto” studijoje kalbasi psichologė, KET praktikė Viktorija Bartkutė- Vyšniauskienė ir “Žmogaus psichologijos instituto” redaktorė, mindfulness instruktorė ir KET praktikė Janina Sabaitė Melnikovienė. Konfliktai ir nesutarimai šeimoje kelia daug skirtingų emocijų, jausmų ir palieka ryškius pėdsakus ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų …
Prieraišumo stilius, dažnai susiformavęs dar vaikystėje, gali nulemti paauglio ir jau suaugusiojo savivertę, požiūrį į save ir bendravimo su aplinkiniais ypatumus. Prieraišumo stilius – ilgalaikis, stabilus asmenybės bruožas įtakojantis žmogaus elgesį, mintis, emocijas (Pielage, 2006). Psichologai teigia, jog prieraišumo stilius susiformuoja per pirmus gyvenimo metus ir, jei sąlygos nesikeičia, išlieka …