Kodėl žmonės nemeta rūkyti? Nors apie 70 proc. žmonių nori mesti rūkyti, tik labai nedidelei daliai tai pavyksta. Savarankiško metimo atveju sėkmingai meta rūkyti iki 5 proc. žmonių, o labai …
Naudingi įpročiai, rekomenduojami mokslo, kuriuos verta ugdyti. Puikus laikas pradėti – šiandien Dėkingumo praktika. Kaip ir kodėl verta išsiugdyti gebėjimą dėkoti? Dėkingumo praktika dar vadinama gyvenimo būdo praktika. Kodėl? Dėkingumas …
OBSESINIS KOMPULSINIS SUTRIKIMAS (OKS): PAGALBA. 3 DALIS. Praeitose dalyse susipažinome su obsesiniu kompulsiniu sutrikimu (OKS), nagrinėjome, kokiais būdais galima sureikšminti įkyrias mintis, kokią įtaką tai daro sutrikimo palaikymui. Šioje dalyje …
OBSESINIS KOMPULSINIS SUTRIKIMAS (OKS): ĮKYRIŲ MINČIŲ SUREIKŠMINIMAS. 2 DALIS. Praeitoje dalyje jau aptarėme ir pamatėme, kaip iš esmės bet kokia mintis gali tapti įkyriai pasikartojančia, jeigu mes jai skirsime dėmesio, …
KAS YRA OBSESINIS KOMPULSINIS SUTRIKIMAS (OKS)? Šis straipsnių ciklas apie obsesinį kompulsinį sutrikimą (OKS) leis paprastai bei aiškiai suprasti, kokie mąstymo ypatumai išprovokuoja OKS, kokie veiksniai jį palaiko ir …
Šio straipsnio tikslas – supažindinti su sparčiai besivystančia psichodermatologijos kryptimi. Ji apima labai platų problematikos spektrą: dermatologiją, psichiatriją ir psichoterapiją, tokiu būdu maksimaliai siekia padėti žmogui, kai vienos srities specialisto …
Priklausomybė yra psichikos sveikatos sutrikimas, nuo kurio kenčia nemaža dalis visuomenės. Ši diagnozė paliečia ir visus šeimos narius, kurie dažnu atveju tampa priklausomo žmogaus būklės įkaitais ir tuo pačiu palaikymo, …
Dvi dažniausios ligos priskiriamos valgymo sutrikimams yra nervinė anoreksija ir nervinė bulimija. Pagrindiniai nervinės anoreksijos simptomai yra: Normalaus kūno svorio baimė. Šią baimę dažniausiai lydi taip vadinamas „plonumo siekis“. Sumažėjęs …
Pilnaprotaujantis (dėmesingas, įsisąmonintas) valgymas, angl. mindful eating – kas tai? Pilnaprotaujantis valgymas – kai mes visą savo dėmesį sutelkiame į maitinimosi procesą; t.y. maitinimosi proceso metu kiek išeina stebime, įsisąmoniname …
Emocinis valgymas šiuo metu itin aktuali tema, sutraukianti didelį dėmesį ir begalės klausimų. Vienas svarbiausių ir esminių elementų, ką svarbu žinoti tai, kad emocinis valgymas iš tikrųjų atlieka ne maitinimo …
Kūnas – sudėtinė mūsų gyvenimo dalis, kartu su mintimis, emocijomis, impulsais veikti ir elgsena. Per kūno pojūčius mes patiriame pajaučiame kvapą, skonį, girdime garsus, matome vaizdus, liečiame kitus. Kūno mechanika …
Ar pažįstate sergančių depresija? Tikriausiai taip, nes apie 15 procentų žmonių kuriame nors savo gyvenimo etape suserga šia klastinga liga. Jei nepažįstate, vadinasi, kažkas iš jūsų aplinkos slepia faktą, kad …