Kas tai yra emocinis valgymas arba kada valgymas tampa emociniu? Mes visi žinome, kad vieni žmonės ptirdami stresą valgo daugiau, kiti žmonės – mažiau. Tyrimai rodo, kad apie 40% žmonių patirdami stresą valgo daugiau. Tiek pat – apie 40% žmonių – patirdami stresą valgo mažiau ir tik 20% žmonių, kai …
Kuo valgymo sutrikimai panašūs į priklausomybes? Kuo ilgiau gydytojas psichoterapeutas dirba su valgymo sutrikimais ir su priklausomybėmis, tuo geriau prededa pastebėti, kaip šios dvi ligų grupės yra susiję. Susiję ne tik tuo, kad tie patys žmonės gali sirgti ir viena ir kita liga, bet susiję ir tuo, kad abi ligos savo požymiuose, simptomuose …
Somatoforminiai sutrikimai (hipochondrija), kaip juos atpažinti ir kas jiems būdinga? Pirmiausia svarbu prisiminti, kad žmogaus organizmą valdo smegenys. Šis smegenų darbo procesas gali būti palygintas su kompiuterio veikimu, kuris taip pat valdo begalę periferinių įrenginių ir priedų: klaviatūrą, skanerį, spausdintuvą, monitorių ir pan. Labai panašiai veikia ir žmogaus sistema, kadangi mūsų smegenys valdo, …
Psichologė – psichoterapeutė Inga Juodkūnė pristato mokymus “Depresija – ne nuosprendis. Su praktiniais pagalbos sau žingsniais“, kuriuos kartu veda su gydytoju dr. Juliumi Neverausku. Seminaras skirtas visiems, sergantiems įvairaus sunkumo ir tipo depresijomis, o taip pat tiems, kuriuos vargina ilgai trunkanti prislėgta nuotaika (tokia būklė vadinama distimija), stiprus nerimas. Šiame pristatyme sužinosite daugiau apie …
Efektyvus, privatus ir anoniminis gydymas nuo alkoholizmo gali prasidėti jau dabar. Tai dr. Juliaus Neverausko ir gyd. Rūtos Kažimėkienės mokymai “MOTERIS PRIKLAUSOMYBĖS SPĄSTUOSE. Kaip padėti sau ir artimiesiems?” Nors mokymuose daugiausia dėmesio skiriama moterims, ta pačia metodika, praktikomis ir teorinėmis žiniomis gali naudotis ir su tomis pačiomis problemomis susiduriantys vyrai. …
Dr. Juliaus Neverausko sveikinimas su Pasauline psichikos sveikatos diena. “Mielieji, visus jus, mūsų draugus, jums svarbius žmones ir visus kitus nuoširdžiai sveikinu su Pasauline psichikos sveikatos diena. Psichikos sveikata – tai ne tik ligų ir sutrikimų nebuvimas. Tai visapusiškas psichologinis, emocinis ir socialinis gerbūvis, tai gerbūvio būsena, kurioje žmonės – mes – realizuojame …
AGRESIJA (lot. aggressio – užpuolimas) – tai bet kuri elgesio forma, siekiant įžeisti arba padaryti žalą kitai gyvai būtybei, nenorinčiai, kad su ja taip elgtųsi. Terminas agresija dažnai asocijuojasi: su neigiamomis emocijomis tokiomis, kaip pyktis; su motyvais – siekimu įžeisti arba pakenkti; su negatyviomis nuostatomis – pvz. rasiniais ir etniniais prietarais. Nors visi …
Kodėl žmonės nemeta rūkyti? Nors apie 70 proc. žmonių nori mesti rūkyti, tik labai nedidelei daliai tai pavyksta. Savarankiško metimo atveju sėkmingai meta rūkyti iki 5 proc. žmonių, o labai stipriai motyvuoti pacientai meta 50-70 proc. efektyvumu (1). Taigi net ir turint labai stiprią motyvaciją, labai didelei daliai žmonių nepavysta …
Naudingi įpročiai, rekomenduojami mokslo, kuriuos verta ugdyti. Puikus laikas pradėti – šiandien Dėkingumo praktika. Kaip ir kodėl verta išsiugdyti gebėjimą dėkoti? Dėkingumo praktika dar vadinama gyvenimo būdo praktika. Kodėl? Dėkingumas – tai veiksmas, sukeliantis teigiamas emocijas, skatinantis seratonino – laimės hormono – išsiskyrimą. Verta žinoti, kad seratoninas „priklauso“ nuo jausmo, …
OBSESINIS KOMPULSINIS SUTRIKIMAS (OKS): PAGALBA. 3 DALIS. Praeitose dalyse susipažinome su obsesiniu kompulsiniu sutrikimu (OKS), nagrinėjome, kokiais būdais galima sureikšminti įkyrias mintis, kokią įtaką tai daro sutrikimo palaikymui. Šioje dalyje apžvelgsime pagrindinius pagalbos metodus, norint išsivaduoti iš OKS. Vienas iš efektyviausių būdų yra kognityvinė elgesio terapija (KET). Pirmiausiai reikia išsiaiškinti …
OBSESINIS KOMPULSINIS SUTRIKIMAS (OKS): ĮKYRIŲ MINČIŲ SUREIKŠMINIMAS. 2 DALIS. Praeitoje dalyje jau aptarėme ir pamatėme, kaip iš esmės bet kokia mintis gali tapti įkyriai pasikartojančia, jeigu mes jai skirsime dėmesio, kruopščiai ją nagrinėsime, bandysime įvairiais būdais nuo jos apsisaugoti ar išvengti. Kitaip tariant, visais įmanomais būdais bandysime ją sureikšminti. Matome, …
KAS YRA OBSESINIS KOMPULSINIS SUTRIKIMAS (OKS)? Šis straipsnių ciklas apie obsesinį kompulsinį sutrikimą (OKS) leis paprastai bei aiškiai suprasti, kokie mąstymo ypatumai išprovokuoja OKS, kokie veiksniai jį palaiko ir kaip smegenys interpretuoja šiuos procesus. Obsesinis kompulsinis sutrikimas (OKS) pasireiškia įkyriomis mintimis (obsesijomis), kurios žmogui atrodo labai baisios, pavojingos ir …