Prieraišumo stiliai. Geriau supraskime save ir savo santykius. Dviejų žmonių santykis yra unikalus ir nepakartojamas, tačiau tam tikrų dėsningumų, kurie kiekvienam iš mūsų yra būdingi ir turi daug įtakos tiek romantinių, tiek draugiškų santykių eigai galime pastebėti. Pateiksiu kelis pavyzdžius porose: vienas partneris po darbo dienos nori erdvės ir laiko …
TRUMPALAIKIAI EMOCINĖS AGRESIJOS POVEIKIAI Iš pradžių galite neigti, jog patiriate žalingas pasekmes. Įsisąmoninti, jog atsidūrėte tokioje situacijoje gali būti šokiruojantis jausmas. Natūralu, kad patiriant emocinį smurtą gali kilti prieštaringų jausmų ir minčių, ir galite net savęs klausti „Ar tai tikrai įvyko?” Jums taip pat gali kilti tokie jausmai: sumišimas baimė …
Jei manote, kad patiriate emocinį smurtą, pirmiausia pasitikėkite savo nuojauta. Jei jaučiatės blogai, tai jau stiprus ženklas, kad verta atkreipti dėmesį į save ir į tai, ko jūs norite iš bendravimo su kitu žmogumi. Nuo ko galima pradėti: Nebandykite taisyti smurtautojų. Galbūt jums kils noras jiems padėti, tačiau smurtaujantiems žmonėms …
AGRESIJA (lot. aggressio – užpuolimas) – tai bet kuri elgesio forma, siekiant įžeisti arba padaryti žalą kitai gyvai būtybei, nenorinčiai, kad su ja taip elgtųsi. Terminas agresija dažnai asocijuojasi: su neigiamomis emocijomis tokiomis, kaip pyktis; su motyvais – siekimu įžeisti arba pakenkti; su negatyviomis nuostatomis – pvz. rasiniais ir etniniais prietarais. Nors visi …
KAIP KALBĖTIS, KAI KALBĖTIS YRA SUNKU? Dr. Juliu Neverauskas apie tai, kokių taisyklių laikymasis diskusijas ir ginčus daro produktyviais? • Susitarkime koks mūsų diskusijos ar ginčo tikslas? Įsivardinkime svarbiausius dalykus ir žinokime ko nori norime pasiekti. • Atskirkime faktus, nuomones ir spėjimus. Pagrįskime savo nuomones ir prašykime tą patį padaryti …
Kaip susitiprinti draugystės ryšius 2021 -ųjų vasario mėn. ir stiprinti savo laimės jausmą. Žmogui, kaip socialinei būtybei, ypač reikalingas bendravimas ir nuolatiniai ryšiai su kitais žmonėmis. Nustatyta, jog žmonės, turintys tvirtus ir plačius socialinius santykius, yra laimingesni, sveikesni ir gyvena ilgiau. Artimi santykiai su šeima ir draugais suteikia meilės, prasmės, …
Meilė yra pagrindinis raktas nuo laimės vartų. (JAV poetas ir medikas Oliver Wendell Holmes) Tai vienas iš sudėtinių mūsų gyvenimo komponentų, kurie sudaro mūsų gyvenimo laimę ir prasmę, tai artimi santykiai su kitais žmonėmis. Meilė mus įkvepia. Meilė suteikia skonio ir prasmės mūsų gyvenimui. Meilė padaro mus laimingesniais. Nesėkmės ir nusivylimai meilėje mus žlugdo. Remiantis aiškinamuoju psichologijos terminų žodynu, …
Kaip pasakyti NE pačiu geriausiu būdu? Kaip pasakyti „Ne“ yra labai svarbus žmogaus mokėjimas ir bendravimo kompetencija. Mokėjimas neigiamai atsakyti į mums netinkamą prašymą yra asertyvaus ir tvirtabūdiško bendravimo įrankis. Ramus ir mandagus pasakymas „Ne“ gali labai padėti bendraujant su „sunkiais žmonėmis“ ir darbe ir asmeniniame gyvenime. Dr. Julius Neverauskas …
Kaip išreikšti savo poreikius bendraujant su kitais žmonėmis? Dr. Julius Neverauskas pateikia labai efektyvų būdą išsakyti savo poreikius kitiems žmonėms naudojant bendradarbiavimu, atjauta grįsta nesmurtine kalba. Pateikiami 4 žingsniai, kaip galime vesti dialogą su kitu žmogumi apie savo ir jo poreikius bei jų patenkinimą. Pateikiama metodika labai tinka ir yra …
Labai trumpai asertyvumą galėtumėm apibūdinti, kaip pasitikėjimą savimi, gebėjimą išreikšti savo poziciją ir pasakyti “ne”, kaip mandagų atkaklumą. Asertivumas, lietuviškai galime vadinti TVIRTABŪDIŠKUMU – tai pozityvus, mandagus, bet kartu ir atkaklus elgesys, žmogaus sugebėjimas elgtis pasitikint savimi ir kartu geranoriškai, sugebėjimas konstruktyviai ginti savo teises, kartu rodant pagarbą kitiems, tuo …
Apie įvairius konfliktų ir nesutarimų šeimoje aspektus “Žmogaus psichologijos instituto” studijoje kalbasi psichologė, KET praktikė Viktorija Bartkutė- Vyšniauskienė ir “Žmogaus psichologijos instituto” redaktorė, mindfulness instruktorė ir KET praktikė Janina Sabaitė Melnikovienė. Konfliktai ir nesutarimai šeimoje kelia daug skirtingų emocijų, jausmų ir palieka ryškius pėdsakus ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų …
Prieraišumo stilius, dažnai susiformavęs dar vaikystėje, gali nulemti paauglio ir jau suaugusiojo savivertę, požiūrį į save ir bendravimo su aplinkiniais ypatumus. Prieraišumo stilius – ilgalaikis, stabilus asmenybės bruožas įtakojantis žmogaus elgesį, mintis, emocijas (Pielage, 2006). Psichologai teigia, jog prieraišumo stilius susiformuoja per pirmus gyvenimo metus ir, jei sąlygos nesikeičia, išlieka …