Šiuolaikinis pasaulis, kupinas technologijų ir greitai besikeičiančių vertybių, vis labiau skatina žmogų ieškoti gilesnės prasmės ir dvasinio ryšio. Materialūs tikslai ir kasdienės įtampos dažnai nepalieka vietos vidiniam tobulėjimui. Dvasingumas šiame kontekste tampa būdu susigrąžinti vidinę ramybę ir rasti giluminį ryšį su savimi, kitais ir, jei žmogus tiki, su Dievu. Katalikiško dvasingumo tradicija, paremta šventųjų gyvenimo pavyzdžiais, siūlo vertybėmis grįstą dvasinį kelią, per kurį žmogus gali siekti harmonijos, prasmės ir meilės artimui. Be to, moksliniai tyrimai patvirtina, kad dvasingumas gali turėti reikšmingą teigiamą poveikį fizinei ir psichinei sveikatai (Balboni, 2022; Rura, 2022). Šiandien dvasingumas tampa ne tik dvasinio augimo, bet ir terapinio …
Kokia gyvenimo prasmė? Temą pristato gydytoja, kognityvinės ir elgesio terapijos praktikė Laura Narkevičienė. Herojaus kelio prasmė Norėčiau pakalbėti, mano manymu, išties labai svarbia tema – apie gyvenimo prasmę. Mes visi vaikystėje, arba net ir dabar, skaitom įvairias pasakas, žiūrim įvairius filmus ir, tikriausiai pastebėjote, kad juose kiekvienas veikėjas turi kažkokį savo didesnį tikslą gyvenime, kurį jis nori padaryti, atlikti ir įgyvendinti. Tam veikėjui nėra svarbu, kad niekas jo nepalaiko šiame kelyje. Jam nesvarbu ir nekelia problemų tai, kad jis turi nusigauti į kitą pasaulio kraštą, jog tai pasiektų. Jam nesvarbu netgi rizikuoti viskuo, ką jis turi, nes tas tikslas jam …
Leiskime sau 2022-ųjų sausį būti laimingesniais: Paskutinieji keleri metai visiems atnešė daug sunkumų ir iššūkių. Tenka mokytis gyventi permainų ir neapibrėžtumo laikotrapyje, kas sukelia daug diskomforto ir nemalonių emocijų, nerimą ir didelį stresą. Visgi, psichologijo smokslas yra įrodęs, kad nuosekliai dedami pastangas, galime susikurti sau laimės akimirkų kasdien. 2022-uosius tarptautinė iniciatyva “Action for Happiness” kviečiame pradėti nuo mažų žingsnelių, kuriais galime padidinti savo jaučiamą laimės jausmą. Laimės negalime nusipirkti, tačiau galime išmokti jaustis laimingais daugybę akimirkų per dieną, net nepaisant išorinių aplinkybių. 2022-ųjų SAUSIO mėn. LAIMĖS KALENDORIŲ parsisiųskite čia: laimes kalendorius-jan_2022_lithuanian Skaitykite kitus straipsnius temoje: Mindfulness Gydytojai ir specialistai: Šiuolaikinės psichologijos ir …
Maži gerumo veiksmai sukuria didelį gėrį | Šį mėnesį raginame jus atlikti mažus gerumo veiksmus. Šie metai daugeliui iš mūsų buvo dar vieni sunkūs, kupini nežinomybės, pakilimų ir nuosmukių metai. Laikotarpis, kuris atnešė daug nerimo ir tuo pačiu daug galimybių praktikuoti svarbius labai mažus dalykus: Gerumas yra užkrečiamas ir įrodyta, kad padėdami kitiems ir mes jaučiamės geriau! Gruodžio mėnesį kviečiame kiekvieną dieną atlikti bent vieną GERUMO VEIKSMĄ. Nes ne ketinimai ar intencijos, bet VEIKSMAI kuria mūsų realybę. Galbūt tai imbieriniai sausainiai kaimynui ar kvietimas pasivaikščioti kolegą ar seniai matytą draugą…. Pasistenkime sutelkti dėmesį į dosnumą, skirdami savo laiką ir pastangas. …
Dvasingumas psichoterapijoje yra iki galo neatskleistas ir vis dar stigmatizuojamas reiškinys. Nors yra tyrimų, rodančių, jog žmonės, kurie save priskiria prie dvasingų, lengviau tvarkosi su gyvenimo sunkumais ir iššūkiais, vis dar egzistuoja daug atvirų klausimų apie dvasingumo ir psichoterapijos santykį. Gydytojas psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas, turintis per 30 metų darbo patirties su pacientais sako, jog dvasingumas, tikėjimas ir atsispyrimas į tam tikras dvasines, religines praktikas gali tapti asmenybės psichologinio atsparumo šaltiniu. Kas yra dvasingumas? Kokios yra sudėtinės dvasingumo dalys? Kaip apibrėžiami dvasingumo sudedamieji komponentai? Ir kaip dvasingumas gali padėti einant psichoterapijos kelius? Apie visa tai – dr. Juliaus Neverausko įrašas. …
Psichologinio atsparumo ugdymas | Šis mėnuo – 2021-ųjų liepa – skirta atsigręžimui į mūsų stiprybes ir atsparumo ugdymą. Kiekvienas žmogus gyvenime patiria daug streso, netekčių ar trauminių patirčių. Tačiau tai, kaip mes įveikiame gyvenimo sunkumus, turi itin didelę įtaką mūsų gerovei: tiek psichologinei sveikatai, tiek fizinei būklei. Laba dažnai mes negalime pasirinkti aplinkybių ar įvykių, kurie mums nutinka, bet galime ugdyti tinkamą požiūrį į tai, kas su mumis vyksta. Tokio požiūrio praktikavimas nėra labai lengvas, o kartais ir nepatogus ar reikalaujantis papildomų pastangų, tačiau kaip ir raumens treniravimas ar naujų įgūdžių taikymas savo kasdienybėje, išbūnant diskomforte, gali padėti išmokti būti atsparesniais. …
Gyvenimo džiaugsmas telydi kiekvieną birželio mėnesio dieną. Maži mūsų veiksmai, daromi kasdien, gali suteikti žymiai daugiau prasmės, laimės ir džiaugsmo nei mūsų lūkeščiai dėl didelių projektų, pirkinių ar kitų grandiozinių planų. laimes_kalendorius2021birzelis O jei pabandymėm ir išmoktumėm kasdien patirti bent po krislelį džiaugsmo? O jei pakviestumėm save eiti dar toliau – ir džiaugsminga akimirka apdovanoti greta esantį žmogų: savo artimąjį, kolegą, giminaitį, draugą, o gal naminš gyvūną? Ar galite leisti sau priimti iššūkį – visas ateinančias 30 dienų DŽIAUGTIS? T.y. surasti kiekvienoje dienoje džiaugsmo šaltinius – akimirkas, dėl kurių galite pasidžiaugti, už ką ir kam esate dėkingas, kas kuria jūsų …
Prasmė kasdienybėje | Kai patiriame sunkumų ir iššūkių savo gyvenime, labai svarbu atsigręžti į savo vertybes, į tai, kas prasminga. Taip galime susikurti tokį gyvenimą, kuris, nepaisant problemų, teiks mums prasmės, laimės ir bus itin vertingas. Gyvenimas bus įdomus ir prasmingas tiek, kiek kiekvienas mūsų asmeniškai sugebėsime prisiimti atsakomybę spręsdami svarbiausias aplink mus susikaupusias problemas. (Rusų poetas Joseph Brodsky) Mes kiekvienas galime pasirinkti, į ką kreipiame savo dėmesį, kam norime skirti savo laiką, kokius kasdienos pasirinkimus mes darome. Mums nebūtina gelbėti viso pasaulio ir rūpintis tolima ateitimi, tačiau galime bent ŠIANDIEN gyventi sąmoningiau. Žmogus miršta svetima mirtimi – iš baimės, kad nereiktų …
Atjauta šiuolaikinėje psichoterapijoje ir kaip ją taikyti praktiškai? Tiesioginės FB transliacijos su psichoterapeutais Giedre Žalyte ir Juliumi Neverausku įrašas. Kas yra atjauta ir atjauta sau? Kuo skiriasi nuo užuojautos, gailesčio ar savigailos? Kaip susiję atjauta, savivertė ir pasitikėjimas savimi? Kaip atjauta ir atjauta sau gali padėti įvairiais gyvenimo atvejais, tame tarpe labai sunkiais? Kaip atjauta gali padėti psichoterapinio augimo kelyje? Kaip ugdyti ir praktikuoti atjautą sau ir kitiems, net kai tai būna sunku? Kodėl kartais bijome jausti atjautą sau ar kitiems? Skaitykite kitus straipsnius temoje: Dvasingumas Gydytojai ir specialistai: Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras
Psichologės – psichoterapeutės Giedrės Žalytės vedama saugios vietos – vaizduotės meditacija, kuri gali padėti jaučiant stresą, nerimą, įtampą, po trauminių sutrikimų, taip pat praktikuojant atjautą. Mūsų smegenys moka labai greitai sukurti grėsmės būseną, tačiau kartais sunkiau sukuria ir išlaiko saugumo būseną, net jeigu esame saugioje aplinkoje ir jokie realūs pavojai negresia. Ši praktika gali padėti lavinti būtent saugumo jausmą, kuris gali tapti pagrindu įvairiems kitiems svarbiems dalykams – savivertės stiprinimui, geresnių santykių kūrimui ir atjautai sau bei kitiems. Mūsų vaizduotė – tarsi paukštis ir galime jam leisti laisvai skristi. Skaitykite kitus straipsnius temoje: Dvasingumas Gydytojai ir specialistai: Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras …
Vasarį skirkime DRAUGYSTEI | Kaip susitiprinti draugystės ryšius 2021 -ųjų vasario mėn. ir stiprinti savo laimės jausmą. Žmogui, kaip socialinei būtybei, ypač reikalingas bendravimas ir nuolatiniai ryšiai su kitais žmonėmis. Nustatyta, jog žmonės, turintys tvirtus ir plačius socialinius santykius, yra laimingesni, sveikesni ir gyvena ilgiau. Artimi santykiai su šeima ir draugais suteikia meilės, prasmės, palaiko ir padidina mūsų savivertės jausmą. Mūsų ryšiai su kitais žmonėmis yra tarpusavio- mūsų ir tų žmonių – laimės esmė. Nėra tiek svarbu, ar šie ryšiai siejasi su mūsų partneriais, šeimomis, draugais, darbo kolegomis, kaimynais ar žmonėmis mūsų platesnėse bendruomenėse, visi šie žmonės ženkliai prisideda prie …
Kas yra GYVENIMO PRASMĖ? Psichoterapeutų įžvalgos Didžioji dalis skirtingose epochose gyvenančių ir dabar dirbančių filosofų, mokslininkų, psichologų sutaria, kad surasti gyvenimo prasmę – tai žmogaus (kartu žmonijos, gyvybės, visatos) egzistavimo priežastis, paskirtis, tikslas. Ir tuo pačiu, nėra vieningo atsakymo į klausimą, kas yra gyvenimo prasmė. 11 įžvalgų Gyd. psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas pateikia pagrindinius aspektus, kaip gyvenimo prasmė apibrėžiama bendražmogiškajame supratime. Gyvenimo prasmė, tai: Išsami diskusija Įdomi ir daug atsiliepimų sulaukusi dviejų psichoterapeutų: Giedrės Žalytės ir Juliaus Neverausko diskusija apie prasmę gyvenime ir prasmės problemą psichoterapijoje. Skaitykite kitus straipsnius temoje: Psichologija