Kritinis mąstymas – kokia tai kompetencija ir kodėl jos svarbu šiuo metu ypač aktuali? Tikriausiai visi sutiksite su tuo, kad šiuo metu gyvename labai greitai besikeičiančiame, pilname permainų ir informacijos srautų pasaulyje. Dažnai pasidaro nebeaišku, iš kur atėjome ir kur link veda tolimesnis kelias? Kaip tuomet įvertinti ir suprasti save šiame pasaulyje? …
Psichologė – psichoterapeutė Reda Rizgelytė – Viskontienė pristato mokymus “Savidisciplina ir savireguliacijos įgūdžių lavinimas”, kuriuos kartu veda su gydytoju dr. Juliumi Neverausku ir gydytoja Neringa Rogalskyte. Seminaras skirtas visiems, norintiems ir pasiruošusiems didinti savo efektyvumą asmeniniame gyvenime, santykiuose, mokymosi ir profesinėje veikloje bei karjeroje, naudojant šiuolaikinės psichologijos mokslu grįstas savidisciplinos ir savireguliacijos žinias …
Naudingi įpročiai, rekomenduojami mokslo, kuriuos verta ugdyti. Puikus laikas pradėti – šiandien Dėkingumo praktika. Kaip ir kodėl verta išsiugdyti gebėjimą dėkoti? Dėkingumo praktika dar vadinama gyvenimo būdo praktika. Kodėl? Dėkingumas – tai veiksmas, sukeliantis teigiamas emocijas, skatinantis seratonino – laimės hormono – išsiskyrimą. Verta žinoti, kad seratoninas „priklauso“ nuo jausmo, …
Paskutinieji keleri metai visiems atnešė daug sunkumų ir iššūkių. Tenka mokytis gyventi permainų ir neapibrėžtumo laikotrapyje, kas sukelia daug diskomforto ir nemalonių emocijų, nerimą ir didelį stresą. Visgi, psichologijo smokslas yra įrodęs, kad nuosekliai dedami pastangas, galime susikurti sau laimės akimirkų kasdien. 2022-uosius tarptautinė iniciatyva “Action for Happiness” kviečiame pradėti …
7 būdai, kaip išsaugoti ramybę šiuo neramiu laikotarpiu Prieš šventes daugelis pasijaučia nuvargę ir skaičiuoja dienas, kol pagaliau galės pailsėti. O kaip jums idėja – pasitikti šventes be įtampos ir nepavargus? Dėmesingas įsisąmoninimas yra puikus būdas, galintis padėti sustoti bent kelioms akimirkoms per dieną tam, kad net ir šiame skubėjimo …
Šį mėnesį raginame jus atlikti mažus gerumo veiksmus. Šie metai daugeliui iš mūsų buvo dar vieni sunkūs, kupini nežinomybės, pakilimų ir nuosmukių metai. Laikotarpis, kuris atnešė daug nerimo ir tuo pačiu daug galimybių praktikuoti svarbius labai mažus dalykus: dėkingumą sau; dėkingumą savo artimiesiems; dėkingumą tiems, kas rūpinasi aplinka ir sukuria …
5 pagrindinės laiko planavimo klaidos, kurių galima išvengti. Kiekvienam žmogui, norinčiam būti efektyviu, svarbu išmokti tikslingai planuoti savo laiką ir mokėti naviguoti kasdienių darbų ir įsipareigojimų gausoje. Jei bent kartą per savaitę leisite sau trumpam sustoti ir paklausti: “Kokius laiko planavimo ir valdymo įgūdžius turiu?” ir “Kaip galėčiau būti efektyvesniu/-e?”, labai …
Kaip pasirūpinti savimi? Rūpintis savimi nėra savanaudiška, tai yra būtina. Niekas nėra tobulas. Tačiau kaip dažnai mes lyginame save su kitais žmonėmis. Šį mėnesį raginame visus būti malonesnius sau (taip pat ir kitiems), ypač kai viskas vyksta ne visada taip, kaip norime. Rūpinimasis savimi padidina mūsų atsparumą ir padeda mums …
KAIP KALBĖTIS, KAI KALBĖTIS YRA SUNKU? Dr. Juliu Neverauskas apie tai, kokių taisyklių laikymasis diskusijas ir ginčus daro produktyviais? • Susitarkime koks mūsų diskusijos ar ginčo tikslas? Įsivardinkime svarbiausius dalykus ir žinokime ko nori norime pasiekti. • Atskirkime faktus, nuomones ir spėjimus. Pagrįskime savo nuomones ir prašykime tą patį padaryti …
Teiginiai, kurie padės, kai jaučiamės itin susijaudinę: Galiu jausti nerimą, tačiau ir toliau susitelkti į užduoties atlikimo procesą. Kuomet savo dėmesį nukreipsiu į tai, mano nerimas mažės. Nerimavimas yra senas, tarsi šabloninis įprotis, į kurį tam tiktu būdu reaguoja mano kūnas. Aš ramiai, su geranoriškumu sau keisiu šį įprotį. Aš …
Pilnaprotaujantis (dėmesingas, įsisąmonintas) valgymas, angl. mindful eating – kas tai? Pilnaprotaujantis valgymas – kai mes visą savo dėmesį sutelkiame į maitinimosi procesą; t.y. maitinimosi proceso metu kiek išeina stebime, įsisąmoniname savo organizmo poreikius (fiziologinį alkį/sotumą), emocinę būseną, mintis, kylančius impulsus, maisto keliamus sensorinius pojūčius ir kitas kylančias valgymo metu patirtis …
Depresija ir nerimas veikia Covid-19 vakcinos efektyvumą, bet paprasti gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti nuo to apsisaugoti Ohio Valstijos Universiteto mokslininkų komanda apžvelgė tyrimus, rodančius, kad vakcinų efektyvumas yra sąlygojamas įvairių veiksnių, tokių kaip stresas ir depresija. Apžvalginio tyrimo išspausdinto Perspectives on Psychological Science žurnale autoriai teigia, kad šie veiksniai yra …