Mūsų asmenio ir profesinio gyvenimo kokybę, sėkmę ir veiksmingumą lemia mūsų kompetencijos, kurios gali būti grupuojamos į dvi dideles grupes. Žmogiškosios kompetencijos ir psichologinė būklė Pirma, tai mūsų specialiosios kompetencijos, kurias dažniau mes naudojame savo darbe. Pavyzdžiui, aš esu gydytojas, psichoterapeutas, kažkas yra vairuotojas arba kokios nors kitos srities profesionalas. Taip pat labai svarbios yra mūsų bendrosios kompetencijos. Pavyzdžiui, bendravimo įgūdžiai ir problemų spendimo įgūdžiai, kuriuos daugiau naudojame asmeniniame gyvenime, bet kartais jie yra taip pat svarbūs ir mūsų darbinėje veikloje. Pastarųjų kompetencijų yra daug daugiau ir jas dar išvardinsime. Tačiau svarbiausias dalykas šioje vietoje yra tai, kad šias visas …
Laiko planavimas ir darbo krūvio valdymas – tai įgūdžiai, kuriems skirti mokymai LAIKO VALDYMAS UŽIMTIEMS ŽMONĖMS. Efektyvaus darbo, gyvenimo veiklų ir laiko bei dėmesio valdymo įgūdžių mokymai. Tai viena iš svarbiausių kasdienio gyvenimo kompetencijų leidžiančių kontroliuoti savo laiką, savo dėmesį, savo įsipareigojimus, atsižvelgiant į tai, kas iš tiesų jums yra svarbu, kad ne laikas ir aplinkybės valdytų jus, o jūs valdytumėte laiką ir už jo slypinčias galimybes. Mokymuose pristatomi naujausi laiko ir dėmesio valdymo metodai, produktyvumo dininimo būdai, dėmesio koncentravimo technikos, galimybės subalansuoti asmeninį gyvenimą ir darbines veiklas. Taip pat nagrinėjama, kaip žmonės priima sprendimus bei pasirinkimus tam, kad valdytų savo …
5 pagrindinės laiko planavimo klaidos, kurių galima išvengti. Kiekvienam žmogui, norinčiam būti efektyviu, svarbu išmokti tikslingai planuoti savo laiką ir mokėti naviguoti kasdienių darbų ir įsipareigojimų gausoje. Jei bent kartą per savaitę leisite sau trumpam sustoti ir paklausti: “Kokius laiko planavimo ir valdymo įgūdžius turiu?” ir “Kaip galėčiau būti efektyvesniu/-e?”, labai didelė tikimybė, jog jau po kelių savaičių pajusite teigiamus pokyčius. Mokantis dirbti planingiau svarbu atsižvelgti ir į pagrindines laiko planavimo klaidas: 1. Konkrečių ir aiškių TIKSLŲ neturėjimas Ar žinote, kaip šiandien atliekamas darbas padės „nukeliauti“ link tikslų, kur norite atsidurti po 6 mėnesių? O galbūt po metų ar dviejų? Ar …
Su Triniti Jurex kartu mes galime daugiau! Tai vienas iš mūsų veiklos šūkių, kaip ir “Mes esame tam, kad padėtumėm jums”. Ir abu šie šūkiai vienija tiek “Žmogaus psichologijos institutą”, tiek visose Baltijos šalyse veikiančią verslo advokatų kontorą, kuri nusprendė tapti mūsų rėmėjais. Mes rūpinamės žmonių emocine ir psichologine sveikata, teikiame ne tik žinias, bet ir praktinius mokymus, konsultacijas, o socialiai atsakingi teisės profesionalai rūpinasi verslo teisine sveikata ir pagalba. Neabejojame, jog sprendimas tapti šios, nepelno siekiančios iniciatyvos ir projekto rėmėjais yra organiška “Triniti Jurex” organizacinių vertybių išraiška. Tikimės, jog ši graži draugystės pradžia tęsis ir toliau. Tik kartu mes …
Psichologinė įtampa, nuovargis ir perdegimas: kaip suprasti šias savijautos apraiškas? Autorė: Rūta Mazilauskaitė Psichologinė įtampa ir stresas Ar jau pasitikrinote, kiek įkrauta telefono baterija? Tai darote dabar? O vakar? Ar pasitikrinsite rytoj? Tikėtina, kad tikrai taip. Juk nesinori praleisti svarbaus skambučio, ar negalėti susisiekti su šeimos nariais, draugais. Rūpinamės savo mobiliaisiais įrenginiais, tačiau ar kasdien pakankamai įsivertiname asmeninį sveikatos, energijos lygį? Psichikos sveikata apima platų emocijų, minčių ir elgesio spektrą. Pasižymėdami gera psichikos sveikata ir psichologiniu atsparumu, žmonės geriau toleruoja stresą, prisitaiko prie pokyčių, džiaugiasi santykiais ir pasiekimais darbe taip skirtingose gyvenimo srityse pilnavertiškai atlikdami savo socialinius vaidmenis. Kita vertus, …
Kaip suprasti savo emocinį nuovargį? Kaip neperdegti ir pasirūpinti savimi? Kaip susiformuoja emocinio nuovargio būsena? Kada tai kelia sunkumus? Ir kodėl poilsis nevisada padeda? Kaip atpažinti pirmuosius emocinio nuovargio simptomus? Kokie geriausi būdai padėti sau? Kas yra psichologinis ir profesinis perdegimas? Kaip jį atpažinti, kokie jo simptomai ir eiga? Kaip padėti sau “neįkristi” arba greičiau išeiti iš tokios būsenos? Apie visa tai – vaizdo įrašas iš tiesioginės “Žmogaus psichologijos instituto” transliacijos su lektoriais: dr. Juliumi Neverausku ir Janina Sabaite Melnikoviene Skaitykite kitus straipsnius temoje: Psichologija Gydytojai ir specialistai: Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras
Konfliktai organizacijose | Darbe, kur žmonės praleidžia mažų mažiausiai 8, o kartais ir daugiau valandų per dieną, dažnai kyla daug nesusipratimų, konfliktų ir iššūkių. Ką daryti su konfliktais darbe ir kaip organizacijose palaikyti gerą psichologinę sveikatą? Diskusijoje, kurioje dalyvavo gyd. psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas ir komunikacijos konsultantė bei organizacijų koučingo (workplace coaching) specialistė Janina Sabaitė Melnikovienė, buvo aptariamos temos apie konfliktus, sąmoningumą bendraujant kolektyve ir pan. Dr. Julius Neverauskas: “Konfliktų sprendimas ir konfliktų prevencija – vadovų darbas.” – Nusileisti negalima pykti – kur dėti kablelį? – Ar vadovas visada teisus ir ką daryti, jei apima pyktis? – Ar įmanoma išvengti …
Kaip išvengti perdegimo ir atpažinti jo simptomus ir pasirūpinti savimi – šis klausimas aktualus daugeliui, o ypač tiems, kurie dirba ir padeda kitiems žmonėms. Perdegimas oficialiai įtrauktas į „Tarptautinės ligų klasifikacija“ (TLK) vadovą, su kodu Z73.0. “Perdegimo” sindromas (Emocinis išsekimas). Ši būsena apibrėžiama, kaip kraštutinė profesinės nesėkmės išgyvenimo situacija, kai žmogus pajunta tris svarbius požymius:1. Emocinis išsekimas – gali būti fizinio ir emocinio nuovargio požymiai;2. Depersonalizacija – jaučiasi šaltas ir nutolęs ir negali įsitraukti į emocinio ryšio reikalaujantį santykį su kitais;3. Didelis nepasitenkinimas savo darbo rezultatais.Įdomu tai, kad atsiradus perdegimo sindromui, nebeveikia įprastos pusiausvyros atgavimo strategijos, kurias asmuo įpratęs naudoti. Tai gali …
7 žingsniai konstruktyvių konfliktų link | Konfliktas – tai dviejų pusių priešiškumo būsena, kylanti iš nesugebėjimo susitarti, suderinti pozicijas. Dr. Julius Neverauskas išsamiai paaiškina, kokių konstruktyvių veiksmų galime imtis bendraudami su žmogumi, kuris pasirengęs konfliktui su mumis. Šie 7 veiksmai gali padėti išspręsti daugumą konfliktinių situacijų. Kiti straipsniai temoje: Verslas ir organizacijos.