Back
nerimo sutrikimas
27Bal, 2023

Kas tai yra nerimo sutrikimas? Kaip įveikti ir kaip sau padėti?

Nerimas ir nerimo sutrikimas gali būti mums toks nemalonus, kad kartais žmonės pradeda galvoti, kad nerimo geriau nepatirti visai. Tačiau tai yra neįmanoma. Net jeigu ir būtų įmanoma, verčiau to nesiekti ir to nepraktikuoti. Kodėl? Jeigu mes neturėsime nerimo, mes tiesiog žūsime, nes nerimas pirmiausia tarnauja kaip apsauginė reakcija ir funkcija. Taigi, šiuo …

08Rgs, 2022

Kaip šeimoje praktikuoti dėmesingą įsisąmoninimą (angl. Mindfulness)?

Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima žydėti. Dauguma tėvų, išbandžiusių dėmesingą įsisąmoninimą ir supratusių jo naudą, nori šio įgūdžio …

08Lie, 2022

Trumpalaikės ir ilgalaikės emocinio smurto pasekmės

TRUMPALAIKIAI EMOCINĖS AGRESIJOS POVEIKIAI Iš pradžių galite neigti, jog patiriate žalingas pasekmes. Įsisąmoninti, jog atsidūrėte tokioje situacijoje gali būti šokiruojantis jausmas. Natūralu, kad patiriant emocinį smurtą gali kilti prieštaringų jausmų ir minčių, ir galite net savęs klausti „Ar tai tikrai įvyko?” Jums taip pat gali kilti tokie jausmai: sumišimas baimė …

emocinis smurtas
05Lie, 2022

Kaip atpažinti emocinės prievartos požymius?

AGRESIJA (lot. aggressio – užpuolimas) – tai bet kuri elgesio forma, siekiant įžeisti arba padaryti žalą kitai gyvai būtybei, nenorinčiai, kad su ja taip elgtųsi. Terminas agresija dažnai asocijuojasi: su neigiamomis emocijomis tokiomis, kaip pyktis; su motyvais – siekimu įžeisti arba pakenkti; su negatyviomis nuostatomis – pvz. rasiniais ir etniniais prietarais. Nors visi …

odos ligos ir stresas
23Lap, 2021

Odos ligos ir stresas. Psichikos sveikatos reikšmė žvynelinei, aknei, atopiniam dermatitui ir kitoms odos ligoms

Odos ligos ir stresas. Kodėl psichikos sveikata tokia svarbi kalbant apie labiausiai paplitusias veido ir kitų kūno vietų odos ligas? Šio straipsnio tikslas – supažindinti su sparčiai besivystančia psichodermatologijos kryptimi. Ji apima labai platų problematikos spektrą: dermatologiją, psichiatriją ir psichoterapiją, tokiu būdu maksimaliai siekia padėti žmogui, kai vienos srities specialisto …

30Spa, 2021

Kaip suprasti ir atpažinti itin jautrius asmenis?

Ar jus vargina triukšmingos patalpos, ryškios šviesos ir kvapai? Ar jūs stipriai išsigąstate sulojus šuniui, pralekiančioms sirenoms ar fejerverkai? Ar jūs puikiai jaučiate kitų žmonių emocijas ir nuotaikas? Gal jus labai įtraukia menas? Ar apsiašarojate žiūrėdami liūdną filmą? Gal netoleruojate kavos? Ar jūs labai išvargstate, kai vienu metu turite daug …

priklausomybe sgydymo programa CRAFT
18Spa, 2021

CRAFT programa – pagalba nuo priklausomybės kenčiančių žmonių artimiesiems

Priklausomybė yra psichikos sveikatos sutrikimas, nuo kurio kenčia nemaža dalis visuomenės. Ši diagnozė paliečia ir visus šeimos narius, kurie dažnu atveju tampa priklausomo žmogaus būklės įkaitais ir tuo pačiu palaikymo, pagalbos šaltiniu. Tad, kai kalbame apie priklausomybes, svarbu suvokti, jog kartu su žalingai vartojančiu žmogumi  kenčia ir jų artimieji. Todėl …

12Rgs, 2021

#5 Psichologijos mokslo įdomybės. Depresijos gydymo naujienos

Dėkingumas didina gyvenimo džiaugsmą ir mažina depresijos simptomus Pozityviojoje psichologijoje gebėjimas džiaugtis gyvenimu yra vienas iš 24 psichologiškai sveiko žmogaus charakterio bruožų. Nemažai yra žinoma apie tokius pozityvioje psichologijoje aptariamus bruožus kaip psichologinis atsparumas, sąmoningumas ir tvirtumas, tačiau iki šiol trūko empirinių tyrimų apie gebėjimą džiaugtis gyvenimu. Psypost psichologijos naujienų …

20Rgp, 2021

14 žingsnių, kurie padės susikalbėti konfliktuose ir ginčuose

KAIP KALBĖTIS, KAI KALBĖTIS YRA SUNKU? Dr. Juliu Neverauskas apie tai, kokių taisyklių laikymasis diskusijas ir ginčus daro produktyviais? • Susitarkime koks mūsų diskusijos ar ginčo tikslas? Įsivardinkime svarbiausius dalykus ir žinokime ko nori norime pasiekti. • Atskirkime faktus, nuomones ir spėjimus. Pagrįskime savo nuomones ir prašykime tą patį padaryti …

12Rgp, 2021

Kas gali padėti, kai jaučiamės itin susijaudinę?

Teiginiai, kurie padės, kai jaučiamės itin susijaudinę: Galiu jausti nerimą, tačiau ir toliau susitelkti į užduoties atlikimo procesą. Kuomet savo dėmesį nukreipsiu į tai, mano nerimas mažės. Nerimavimas yra senas, tarsi šabloninis įprotis, į kurį tam tiktu būdu reaguoja mano kūnas. Aš ramiai, su geranoriškumu sau keisiu šį įprotį. Aš …

05Rgp, 2021

Kaip ugdyti vaikų ir paauglių psichologinį atsparumą?

Psichologė – psichoterapeutė Asta Jakonienė pateikia 8 svarbiausius aspektus, į kuriuos svarbu atsižvelgti ugdant vaikų psichologinį atsparumą: Kad vaikai ar paaugliai būtų stiprūs, jiems reikia besąlyginės meilės, saugumo ir artimo ryšio bent su vienu suaugusiuoju. Kartais, geriausias dalykas, kurį galime padaryti, norėdami padėti jaunam žmogui išmokti – leisti išklysti iš …

26Lie, 2021

#4 Psichologijos mokslo įdomybės. Laiko planavimo poveikis savijautai ir multi-taskinimo žala produktyvumui

Ar verta lavinti laiko planavimo įgūdžius? Taip, tačiau ne vien dėl to, kad darbus atliktume efektyviau Mūsų gyvenimo tempas kasdien vis spartėja, o su juo auga ir mūsų noras viską daryti greitai ir efektyviai, todėl laiko planavimo įgūdžiai tampa vis svarbesni. Bet ar laiko planavimo įgūdžių lavinimas yra išties naudingas? …

Kviečiame draugauti ir prisijungti prie "Žmogaus psichologijos instituto" bendruomenės

[mailerlite_form form_id=1]