Perdėtas ir liguistas pavydas santykiuose | Medicinos gydytojos, kognityvinės ir elgesio terapijos krypties psichoterapeutės Nidos Silienės ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Santykiai pavydo gniaužtuose“, kuris vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Pavydas ir pavyduliavimas Julius Neverauskas: Šiandien mes su gydytoja psichoterapeute Nida Siliene kalbame apie santykius ir kalbame apie tai, kas santykius šiek tiek stiprina, bet tuo pačiu kartais ir griauna – apie pavydą. Nida pasiūlė šią temą, nes ji išties yra labai aktuali, ką mes matome iš savo klientų. Taigi, kas tai yra pavyduliavimas, kas tai yra pavydas? Nida Silienė: Kaip Julius jau paminėjo, iš tikrųjų šią temą …
Kodėl vyras, žmona ar partneriai nenori mylėtis? Gydytojų psichoterapeutų Rūtos Kažimėkienės ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Kur dingsta aistra? Kaip išsaugoti geismą ilgai kartu gyvenant poroje?“, kuri vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Kas slopina geismą? Kasdienybės iššūkiai Julius Neverauskas: Sveiki visi prisijungę, šiandien – sutapimas ar ne – bet Valentino dienos proga pasirinkome kalbėti apie aistrą. Kalbame apie seksualumą, kai poros santykiai tampa ilgalaikiais. Pokalbyje taip pat dalyvauja gydytoja, psichoterapeutė Rūta Kažimėkienė. Ačiū, Rūta, kad čia esi. Rūta Kažimėkienė: Labas vakaras. Aš kažkaip galvoju, kad mūsų pokalbis galbūt nebuvo specialiai skirtas Valentino dienos proga, bet iš tikrųjų …
Toksiški santykiai poroje. Kaip pagerinti santykius su partneriu ar sutuoktiniu? Temą pristato psichologė, kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutė Lina Strauke. Santykių modelis pagal Gottman Šiandien noriu pakalbėti apie tai, kaip galite pagerinti savo santykius, sustiprinti savo santykius, ir galbūt tiems, kurie susidurėte su tam tikrais iššūkiais ir taip pat norėtumėte pagalvoti ir peržiūrėti, o ką galima būtų pakeisti? Šiandien papasakosiu apie labai žymios psichoterapeautų John ir Julie Gottman pateikiamą santykių modelį, grįstą ilgalaikiu porų stebėjimu ir darbu su jomis. Man šis metodas labai patinka, todėl kad kartais gali būti nelabai aišku, ką daryti ir kaip daryti? Yra sudėtinga, tačiau tam …
Prieraišumo stiliai. Geriau supraskime save ir savo santykius. Prieraišumo stiliai santykiuose Dviejų žmonių santykis yra unikalus ir nepakartojamas, tačiau tam tikrų dėsningumų, kurie kiekvienam iš mūsų yra būdingi ir turi daug įtakos tiek romantinių, tiek draugiškų santykių eigai galime pastebėti. Pateiksiu kelis pavyzdžius porose: vienas partneris po darbo dienos nori erdvės ir laiko sau, pabūti su savimi ir taip nusiraminti, tuo tarpu kitas partneris nori grįžęs iš darbo visą laiką leisti kartu, bendrauti ir jaučiasi atstumtas kai to negauna. Vienas partneris išeina praleisti laiko su draugais ir jaučiasi užspaustas, kontroliuojamas, kai kitas partneris negali nusiraminti likęs vienas namie ir pastoviai …
Psichologinio smurto prevencija. Jei manote, kad patiriate emocinį prievartą, pirmiausia pasitikėkite savo nuojauta. Jei jaučiatės blogai, tai jau stiprus ženklas, kad verta atkreipti dėmesį į save ir į tai, ko jūs norite iš bendravimo su kitu žmogumi. Nuo ko galima pradėti? Nebandykite taisyti smurtautojų Galbūt jums kils noras jiems padėti, tačiau smurtaujantiems žmonėms dažnai sunku pakeisti savo elgesį be profesionalų pagalbos. Galite tik paskatinti bendradarbiauti su terapeutu, tačiau jie patys turi priimti tokį sprendimą. Venkite savęs kaltinimo Atminkite, kad niekada nenusipelnėte prievartos, nesvarbu, ką pasakėte ar padarėte. Vienintelis atsakingas asmuo yra tas, kuris elgiasi smurtaujančiai. Teikite pirmenybę savo poreikiams Rūpinimasis …
Konfliktų valdymas | KAIP KALBĖTIS, KAI KALBĖTIS YRA SUNKU? Dr. Juliu Neverauskas apie tai, kokių taisyklių laikymasis diskusijas ir ginčus daro produktyviais? Kaip diskutuoti esant priešingoms nuomonėms ir kaip išvengti susipriešinimo ir agresijos esant net vertybiniams ginčams? Kaip net aštrią diskusiją padaryti brandžia, racionalia ir auginančia bei praturtinančia visas oponuojančias puses? Dr. Julius Neverauskas pasisako aktualia tema Dr. Juliaus Neverausko vaizdo įrašą šia tema žiūrėkite Žmogaus instituto Youtube kanale https://youtu.be/d5A_t6riJug Skaitykite kitus straipsnius temose: Saviugda Gydytojai ir specialistai: Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras
Vasarį skirkime DRAUGYSTEI | Kaip susitiprinti draugystės ryšius 2021 -ųjų vasario mėn. ir stiprinti savo laimės jausmą. Žmogui, kaip socialinei būtybei, ypač reikalingas bendravimas ir nuolatiniai ryšiai su kitais žmonėmis. Nustatyta, jog žmonės, turintys tvirtus ir plačius socialinius santykius, yra laimingesni, sveikesni ir gyvena ilgiau. Artimi santykiai su šeima ir draugais suteikia meilės, prasmės, palaiko ir padidina mūsų savivertės jausmą. Mūsų ryšiai su kitais žmonėmis yra tarpusavio- mūsų ir tų žmonių – laimės esmė. Nėra tiek svarbu, ar šie ryšiai siejasi su mūsų partneriais, šeimomis, draugais, darbo kolegomis, kaimynais ar žmonėmis mūsų platesnėse bendruomenėse, visi šie žmonės ženkliai prisideda prie …
Meilė yra pagrindinis raktas nuo laimės vartų. (JAV poetas ir medikas Oliver Wendell Holmes) Tai vienas iš sudėtinių mūsų gyvenimo komponentų, kurie sudaro mūsų gyvenimo laimę ir prasmę, tai artimi santykiai su kitais žmonėmis. Meilė mus įkvepia. Meilė suteikia skonio ir prasmės mūsų gyvenimui. Meilė padaro mus laimingesniais. Nesėkmės ir nusivylimai meilėje mus žlugdo. Remiantis aiškinamuoju psichologijos terminų žodynu, Meilė – psichologinė, dvasinė būsena; tarpasmeninis jausmas, kuris reiškiasi tam tikrose situacijose kylančiomis ir kintančiomis susižavėjimo, džiaugsmo, baimės, nerimo, pavydo emocijomis. Viena iš esminių tarpusavio santykius ir savęs suvokimą lemiančių ir apibrėžiančių sąvokų. Meilė turi daugybę rūšių, dar daugiau spalvų ir atspalvių. Ir be meilės ryšio, be artimo santykio, retas kuris jaučiasi gerai ir išsipildęs. Kviečiame į …
Kaip pasakyti NE pačiu geriausiu būdu? Kaip pasakyti „Ne“ yra labai svarbus žmogaus mokėjimas ir bendravimo kompetencija. Mokėjimas neigiamai atsakyti į mums netinkamą prašymą yra asertyvaus ir tvirtabūdiško bendravimo įrankis. Ramus ir mandagus pasakymas „Ne“ gali labai padėti bendraujant su „sunkiais žmonėmis“ ir darbe ir asmeniniame gyvenime. Dr. Julius Neverauskas demonstruoja 7 žingsnių praktiką, leidžiančią pasakyti „Ne“ pačiu geriausiu būdu rodant pagarbą ir atvirumą tolimesniam bendravimui ir bendradarbiavimui. Taip pat KET specialistė, lektorė Raminta Girdvainė dalijasi savo įžvalgomis, kaip išmokti pasakyti “NE”? Visi esame susidūrę su situacijomis ar žmonėmis, kai tampa sunku pasakyti „ne“. Mažiau savimi pasitikintiems žmonėms tai gali …
Kas yra bendravimas ir kaip išreikšti savo poreikius bendraujant su kitais žmonėmis? Dr. Julius Neverauskas pateikia labai efektyvų būdą išsakyti savo poreikius kitiems žmonėms naudojant bendradarbiavimu, atjauta grįsta nesmurtine kalba. Pateikiami 4 žingsniai, kaip galime vesti dialogą su kitu žmogumi apie savo ir jo poreikius bei jų patenkinimą. Pateikiama metodika labai tinka ir yra labai veiksminga tiek konfliktinėse ir sunkiose bendravimo situacijose, tiek kasdienybėje. ***** Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių ir neatsiejama mūsų santykių dalis. Kaip sakė dar Aristotelis, žmogus – sociali būtybė. Mes esame priversti bendrauti nuolatos, esame kitų asmenų apsuptyje. Viena iš sėkmingo bendravimo prielaidų – …
Asertyvumas (tvirtabūdiškumas): kaip ugdyti? Labai trumpai asertyvumą galėtumėm apibūdinti, kaip pasitikėjimą savimi, gebėjimą išreikšti savo poziciją ir pasakyti “ne”, kaip mandagų atkaklumą. Asertyvumas. Kas tai? Asertyvumas, lietuviškai galime vadinti TVIRTABŪDIŠKUMU – tai pozityvus, mandagus, bet kartu ir atkaklus elgesys, žmogaus sugebėjimas elgtis pasitikint savimi ir kartu geranoriškai, sugebėjimas konstruktyviai ginti savo teises, kartu rodant pagarbą kitiems, tuo pat metu prisiimti atsakomybę dėl savo paties elgesio. Tai funkcionalus, tarpinis variantas tarp agresyvaus elgesio (dominavimas, reikalavimas laikytis mūsų nuomonės, neatsižvelgimas į kitų interesus) ir pasiduodančio, pasyvaus elgesio (paklusimas kitų žmonių sprendimams, konfliktų vengimas, nepakovojimas dėl savo teisių, situacijos kontrolės atsisakymas). Dr. Julius …
Įvairūs konfliktai ir nesutarimai šeimoje, jų aspektai aptariami “Žmogaus psichologijos instituto” studijoje. Kalbasi psichologė, KET praktikė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė ir “Žmogaus psichologijos instituto” redaktorė, mindfulness instruktorė ir KET praktikė Janina Sabaitė Melnikovienė. Konfliktai ir nesutarimai šeimoje kelia daug skirtingų emocijų, jausmų ir palieka ryškius pėdsakus ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Labai dažnai santykiai griūva ir šeimos skiriasi kai nebepakelia nuolatinių barnių, konfliktų, nesutarimų. Pokalbio metu psichologė, KET praktikė Viktorija Bartkutė- Vyšniauskienė dalinasi įžvalgomis ir atsako į klausimus: Kaip reaguoti į nuomonių skirtumus? Ką daryti, kai, regis, tų konfliktų jau per daug ar jaučiamės nuo jų pavargę? Kaip tęsti ir …