Perdėtas ir liguistas pavydas santykiuose | Medicinos gydytojos, kognityvinės ir elgesio terapijos krypties psichoterapeutės Nidos Silienės ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Santykiai pavydo gniaužtuose“, kuris vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Pavydas ir pavyduliavimas Julius Neverauskas: Šiandien mes su gydytoja psichoterapeute Nida Siliene kalbame apie santykius ir kalbame apie tai, kas santykius šiek tiek stiprina, bet tuo pačiu kartais ir griauna – apie pavydą. Nida pasiūlė šią temą, nes ji išties yra labai aktuali, ką mes matome iš savo klientų. Taigi, kas tai yra pavyduliavimas, kas tai yra pavydas? Nida Silienė: Kaip Julius jau paminėjo, iš tikrųjų šią temą …
Patyčios | Medicinos psichologės, Kognityvinės ir elgesio terapijos krypties psichoterapeutės Inesos Golubovskajos ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Patyčių įtaka vaiko asmenybės formavimuisi ir kaip su jomis tvarkytis“, kuri vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Raudoni plaukai Julius Neverauskas: Sveiki visi, šiandien mes dviese su psichologe, psichoterapeute Inesa Golubovskaja kalbame apie tai, ką yra patyrę labai daug žmonių, tame tarpe ir aš pats. Mes kalbame apie patyčias. Tai gal tuomet ir pradėkime nuo to, Inesa, ar esi pati patyrusi patyčias? Inesa Golubovskaja: Labas vakaras visiems, kas klausotės. Patyčių tema iš tiesų yra ypatingai aktuali. Tiek šiandien, tiek mano laikais, …
Ar esate kada jautę alkį santykiams, žmogiškam ryšiui? Bendravimas yra pamatinis ir bazinis žmogaus poreikis. Mes kaip žmonija išlikome ne tik dėl to, kad valgėme, gėrėme, miegojome, bet būtent ir todėl, kad turėjome tą norą tarpusavyje bendrauti, burtis į skirtingas grupes. Alkis šiuo atžvilgiu turi tiesioginę prasme. Vienišumas ir įtaka sveikatai ir savijautai Visai neseniai Masačusetso technologijų instituto neuromokslininkė Rebecca Sachs kartu su kolegomis atrado, kad vienišumo jausmas veikia tas pačias smegenų dalis, kaip ir alkis bei troškulys. Vadinasi, kai mes jaučiamės vieniši, mums skauda ne tik psichologiškai, bet ir fiziškai. Taigi posakis “sudaužyta širdis”, kurį mes dažnai naudojame įgyja …
Kodėl vyras, žmona ar partneriai nenori mylėtis? Gydytojų psichoterapeutų Rūtos Kažimėkienės ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Kur dingsta aistra? Kaip išsaugoti geismą ilgai kartu gyvenant poroje?“, kuri vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Kas slopina geismą? Kasdienybės iššūkiai Julius Neverauskas: Sveiki visi prisijungę, šiandien – sutapimas ar ne – bet Valentino dienos proga pasirinkome kalbėti apie aistrą. Kalbame apie seksualumą, kai poros santykiai tampa ilgalaikiais. Pokalbyje taip pat dalyvauja gydytoja, psichoterapeutė Rūta Kažimėkienė. Ačiū, Rūta, kad čia esi. Rūta Kažimėkienė: Labas vakaras. Aš kažkaip galvoju, kad mūsų pokalbis galbūt nebuvo specialiai skirtas Valentino dienos proga, bet iš tikrųjų …
Toksiški santykiai poroje. Kaip pagerinti santykius su partneriu ar sutuoktiniu? Temą pristato psichologė, kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutė Lina Strauke. Santykių modelis pagal Gottman Šiandien noriu pakalbėti apie tai, kaip galite pagerinti savo santykius, sustiprinti savo santykius, ir galbūt tiems, kurie susidurėte su tam tikrais iššūkiais ir taip pat norėtumėte pagalvoti ir peržiūrėti, o ką galima būtų pakeisti? Šiandien papasakosiu apie labai žymios psichoterapeautų John ir Julie Gottman pateikiamą santykių modelį, grįstą ilgalaikiu porų stebėjimu ir darbu su jomis. Man šis metodas labai patinka, todėl kad kartais gali būti nelabai aišku, ką daryti ir kaip daryti? Yra sudėtinga, tačiau tam …
Bendravimo psichologija. Bendravimo įgūdžių tobulinimas: temą pristato psichologė, kognityvinės ir elgesio terapijos krypties psichoterapeutė Raimonda Ramanauskienė. Kas tai yra bendravimo psichologija? Norėčiau pasidalinti labai svarbiomis įžvalgomis gerinant mūsų bendravimo su kitais žmonėmis įgūdžius. Taigi, norint pagerinti bendravimą ir padaryti jį efektyvesnį bei gebėti naudotis kaip dabar labai populiaru sakyti, nesmurtiniu bendravimu, mes ne tik užsitikriname komunikavimo prasmę, bet tuo pačiu ir transliuojame tai, ką norime pasakyti, kad būtumėme išgirsti. Negana to, įvaldyta bendravimo psichologija ir bendravimo įgūdžiai mums suteikia kurkas platesnę prasme, kad mes galėtume būdami tam tikrose sudėtingose situacijose, galbūt konfliktinėse situacijose, suprasti ir sustabdyti save, kad tas konfliktas …
Kas yra bendravimas ir kaip išreikšti savo poreikius bendraujant su kitais žmonėmis? Dr. Julius Neverauskas pateikia labai efektyvų būdą išsakyti savo poreikius kitiems žmonėms naudojant bendradarbiavimu, atjauta grįsta nesmurtine kalba. Pateikiami 4 žingsniai, kaip galime vesti dialogą su kitu žmogumi apie savo ir jo poreikius bei jų patenkinimą. Pateikiama metodika labai tinka ir yra labai veiksminga tiek konfliktinėse ir sunkiose bendravimo situacijose, tiek kasdienybėje. ***** Bendravimas – tai viena pagrindinių žmogaus vertybių ir neatsiejama mūsų santykių dalis. Kaip sakė dar Aristotelis, žmogus – sociali būtybė. Mes esame priversti bendrauti nuolatos, esame kitų asmenų apsuptyje. Viena iš sėkmingo bendravimo prielaidų – …