- Įsisąmoninimo psichologija Lietuvoje ir pasaulyje 2025parašė Žmogaus institutasLietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos metinė (LĮGPA) konferencija 2025 m. vasario 7-8-9 d. ĮSISĄMONINIMO PSICHOLOGIJA LIETUVOJE IR PASAULYJE 2025 Kviečiame dalyvauti Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos metinėje konferencijoje 2025 m. vasario 7-8-9 dienomis Vasario 7 d., penktadienį, konferencija prasidės nuo 13 val., vyks tik nuotoliniu. Vasario 8-9 dienomis renginys vyks hibridiniu būdu-Vilniuje, viešbutyje Panorama, Seinų g. 4 ir nuotoliniu per Zoom platformą. Programa pridedama. P R O G R A M A 2025 m. vasario 7 d. (penktadienis) – Įvadinė konferencijos diena, dalyvavimas tik nuotoliu Laikas Pavadinimas Pranešėjas 13.00 – 13.10 Konferencijos atidarymas Julius Neverauskas 13.10 – 14.00 Pozityvizmas ir …
- Metinė Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos konferencija 2025 m.parašė Žmogaus institutasMetinė Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos konferencija 2025 m. sausio 24-25-26 d. Konferencija vyks hibridiniu būdu: Užsiregistruoti ir sumokėti paspaudus nuorodą Payseroje: https://tickets.paysera.com/lt/event/konferencija-kognityvine-ir-elgesio-terapija-2025 Renginį organizuoja Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacija (LKETA) kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Neuromokslų institutas (LSMU NI) ir VšĮ Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras. Konferencija skirta visų specialybių gydytojams, psichoterapeutams, psichologams, medicinos psichologams, akušeriams, slaugytojams, meno terapeutams. Konferencijos trukmė – 20 ak. val. P R O G R A M A 2025 m. sausio 24 d. (penktadienis) – dalyvavimas tik nuotoliu (Zoom aplinkoje) ĮVADINĖ KONFERENCIJOS DIENA Pirmininkauja – dr. Julius Neverauskas 13.00 – 14.00 | …
- Liūdesys ir gedėjimas. Kas vyksta, kai neleidžiame sau jo jausti?parašė Žmogaus institutasGiedrės Žalytės įrašas Žmogaus instituto Youtube kanale: “Liūdesys ir gedėjimas. Kas vyksta, kai neleidžiame sau jo jausti?” Kiekvienas savo gyvenime patiriame netekčių ir praradimų, ir tuomet natūralu jausti liūdesį, išgyventi gedėjimą. Kartais tai trunka tam tikrą laiką, o mūsų skubančios kultūros esame nuolat skatinami “versti kitą puslapį”. Kaip atpažinti, jeigu nešiojamės neišgyventą liūdesį ir esame jo veikiami? Kaip padėti sau su juo išbūti, kad iš tikrųjų galėtume gyventi toliau? Šiandien noriu truputį papasakoti apie liūdesio emociją. Savo kaip psichoterapeutės darbe gana dažnai susiduriu su situacijomis, kuomet paaiškėja, kad žmogus, su kuriuo dirbu – mano klientas ar klientė – nėra išliūdėjęs …
- Karjeros ir gyvenimo koučingas – psichologinio atsparumo ir lankstumo ugdymo įrankisparašė Žmogaus institutasPokalbis tema “Koučingas – kaip psichologinio atsparumo ir lankstumo ugdymo įrankis,” kuris vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Žmogaus psichologijos institutas jungiasi prie Tarptautinės koučingo savaitės, minimos visame pasaulyje, renginių. Mūsų virtualioje studijoje susitinka psichoterapijos ir koučingo profesionalai: tarptautinėje erdvėje dirbanti MCC lygio koučingo specialistė Leda Turai – Petrauskienė MCC, gydytojas psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas ir terapinio koučingo specialistė Janina Sabaitė Melnikovienė. Per pastaruosius pusantrų metų visas pasaulis susidūrė su iki tol nepatirtais iššūkiais: socialine izoliacija, užsidarymu, darbo – namų ribų ištrynimu, baimėmis dėl ateities, nesaugumo jausmu, ir tuo pačiu – persidirbimu, emocine įtampa ir pan. Koučingas, kaip mąstymą …
- Dvasingumo svarba žmogaus gyvenime: katalikiško dvasingumo pavyzdžiai ir mokslinių tyrimų įžvalgosparašė Žmogaus institutasŠiuolaikinis pasaulis, kupinas technologijų ir greitai besikeičiančių vertybių, vis labiau skatina žmogų ieškoti gilesnės prasmės ir dvasinio ryšio. Materialūs tikslai ir kasdienės įtampos dažnai nepalieka vietos vidiniam tobulėjimui. Dvasingumas šiame kontekste tampa būdu susigrąžinti vidinę ramybę ir rasti giluminį ryšį su savimi, kitais ir, jei žmogus tiki, su Dievu. Katalikiško dvasingumo tradicija, paremta šventųjų gyvenimo pavyzdžiais, siūlo vertybėmis grįstą dvasinį kelią, per kurį žmogus gali siekti harmonijos, prasmės ir meilės artimui. Be to, moksliniai tyrimai patvirtina, kad dvasingumas gali turėti reikšmingą teigiamą poveikį fizinei ir psichinei sveikatai (Balboni, 2022; Rura, 2022). Šiandien dvasingumas tampa ne tik dvasinio augimo, bet ir terapinio …