Back
Showing 1-12 of 143 results

Podiplominių studijų mokymo programa „MIŠKO TERAPIJA“

Studijų pradžia: 2023 m. rugsėjo mėn. Registracija į kursą jau prasidėjo! Norėdami įsiregistruoti susikurkite registraciją, prisijungimą www.medas.lt ir tada registruokitės, o apsispręsti studijuoti galite iki rugpjūčio 20 d. tada jau gausite kvietimą ir jei ketinsite studijuoti šiame kurse jį patvirtinsite. Podiplominės studijos skirtos supažindinti mokymo kursų dalyvius su naujausiais gamtos …

emocinis valgymas

Kas tai yra emocinis valgymas? Sutrikimas, jo simptomai ir pagalba

Kas tai yra emocinis valgymas arba kada valgymas tampa emociniu? Mes visi žinome, kad vieni žmonės ptirdami stresą valgo daugiau, kiti žmonės – mažiau. Tyrimai rodo, kad apie 40% žmonių patirdami stresą valgo daugiau. Tiek pat – apie 40% žmonių – patirdami stresą valgo mažiau ir tik 20% žmonių, kai …

mindfulness - kas tai

Mindfulness – kas tai? Terapija, pratimai, mokymai

Dėmesingas įsisąmoninimas arba mindfulness – kas tai? Pradžiai tikriausiai verta būtų aptarti, kodėl ir kam apskirtai žmonėms prireikė tokio metodo? Mąstymo įpročiai ir tendencijos Galbūt nesuklysime sakydami, kad gyvenimas yra sunkus ir sunkus visiems žmonėms, nepaisant to, kad gyvename gana patogiai, gana saugiai, nes susikūrėme būtent tokią kultūrą. Visgi šie saugikliai dienos …

valgymo sutrikimas

Valgymo sutrikimai ir priklausomybės. Kuo anoreksija, bulimija, persivalgymas panašūs į medžiagų vartojimą?

Kuo valgymo sutrikimai panašūs į priklausomybes? Kuo ilgiau gydytojas psichoterapeutas dirba su valgymo sutrikimais ir su priklausomybėmis, tuo geriau prededa pastebėti, kaip šios dvi ligų grupės yra susiję. Susiję ne tik tuo, kad tie patys žmonės gali sirgti ir viena ir kita liga, bet susiję ir tuo, kad abi ligos savo požymiuose, simptomuose …

nerimo sutrikimas

Kas tai yra nerimo sutrikimas? Kaip įveikti ir kaip sau padėti?

Nerimas ir nerimo sutrikimas gali būti mums toks nemalonus, kad kartais žmonės pradeda galvoti, kad nerimo geriau nepatirti visai. Tačiau tai yra neįmanoma. Net jeigu ir būtų įmanoma, verčiau to nesiekti ir to nepraktikuoti. Kodėl? Jeigu mes neturėsime nerimo, mes tiesiog žūsime, nes nerimas pirmiausia tarnauja kaip apsauginė reakcija ir funkcija. Taigi, šiuo …

ypatingai jautrus vaikas

Ypatingai jautrus vaikas. Ką daryti, jei vaikas jautrus garsams, kvapams, maistui ir kt?

Ypatingai jautrus vaikas nėra diagnozė. Tai temperamento tipas, kurį turi apie 20% vaikų. Mokslo patvirtinta, kad itin jautrūs asmenys informaciją ir stimulus, gaunamus iš aplinkos, apdoroja kurkas intensyviau ir giliau nei kiti. Svarbu pažymėti, kad šie vaikai yra ženkliai jautresni tiek teigiamoms, tiek neigiamoms patirtims. Todėl netinkamos sąlygos, kuriose auga …

laiko planavimas

Laiko planavimas ir darbo organizavimas. Kaip suderinti: ilgalaikiai tikslai ir multitaskingas?

Laiko planavimas ir darbo krūvio valdymas – tai įgūdžiai, kuriems skirti mokymai LAIKO VALDYMAS UŽIMTIEMS ŽMONĖMS. Efektyvaus darbo, gyvenimo veiklų ir laiko bei dėmesio valdymo įgūdžių mokymai.   Tai viena iš svarbiausių kasdienio gyvenimo kompetencijų leidžiančių kontroliuoti savo laiką, savo dėmesį, savo įsipareigojimus, atsižvelgiant į tai, kas iš tiesų jums …

jautrus vaikas

Itin jautrus vaikas. Testas, kuris padės įvertinti ar jūsų berniukas ar mergaitė yra ypatingai jautrūs?

Norėdami sužinoti, ar jūsų sūnus ar dukra yra itin jautrus vaikas galite pasinaudoti testu, kurį pristatysime šiame įraše. Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie itin jautrius žmones. Statistiškai tai yra maždaug penktadalis visų žmonių, kurie gimė turėdami jautresnę nervų sistemą. Tiek jautriems vaikams, tiek juos supantiems kitiems žmonėms tai gali …

hipochondrija

Hipochondrija arba nerimas dėl sveikatos. Kiti somatoforminiai sutrikimai

Somatoforminiai sutrikimai (hipochondrija), kaip juos atpažinti ir kas jiems būdinga? Pirmiausia svarbu prisiminti, kad žmogaus organizmą valdo smegenys. Šis smegenų darbo procesas gali būti palygintas su kompiuterio veikimu, kuris taip pat valdo begalę periferinių įrenginių ir priedų: klaviatūrą, skanerį, spausdintuvą, monitorių ir pan. Labai panašiai veikia ir žmogaus sistema, kadangi mūsų smegenys valdo, …

kritinis mąstymas

Kas yra kritinis mąstymas? Svarbi kompetenecija ir jos ugdymas

Kritinis mąstymas – kokia tai kompetencija ir kodėl jos svarbu šiuo metu ypač aktuali? Tikriausiai visi sutiksite su tuo, kad šiuo metu gyvename labai greitai besikeičiančiame, pilname permainų ir informacijos srautų pasaulyje. Dažnai pasidaro nebeaišku, iš kur atėjome ir kur link veda tolimesnis kelias? Kaip tuomet  įvertinti ir suprasti save šiame pasaulyje? …

depresijos gydymas

Klinikinės depresijos gydymas. Ligos požymiai, simptomai ir gydymo būdai

Psichologė – psichoterapeutė Inga Juodkūnė pristato mokymus “Depresija – ne nuosprendis. Su praktiniais pagalbos sau žingsniais“, kuriuos kartu veda su gydytoju dr. Juliumi Neverausku. Seminaras skirtas visiems, sergantiems įvairaus sunkumo ir tipo depresijomis, o taip pat tiems, kuriuos vargina ilgai trunkanti prislėgta nuotaika (tokia būklė vadinama distimija), stiprus nerimas. Šiame pristatyme sužinosite daugiau apie …

savidisciplina

Disciplina, savidisciplina ir savireguliacija. Efektyvumas karjeroje, santykiuose ir asmeniniame gyvenime

Psichologė – psichoterapeutė Reda Rizgelytė – Viskontienė pristato mokymus “Savidisciplina ir savireguliacijos įgūdžių lavinimas”, kuriuos kartu veda su gydytoju dr. Juliumi Neverausku ir gydytoja Neringa Rogalskyte. Seminaras skirtas visiems, norintiems ir pasiruošusiems didinti savo efektyvumą asmeniniame gyvenime, santykiuose, mokymosi ir profesinėje veikloje bei karjeroje, naudojant šiuolaikinės psichologijos mokslu grįstas savidisciplinos ir savireguliacijos žinias …

Kviečiame draugauti ir prisijungti prie "Žmogaus psichologijos instituto" bendruomenės

[mailerlite_form form_id=1]