Paskutinieji keleri metai visiems atnešė daug sunkumų ir iššūkių. Tenka mokytis gyventi permainų ir neapibrėžtumo laikotrapyje, kas sukelia daug diskomforto ir nemalonių emocijų, nerimą ir didelį stresą. Visgi, psichologijo smokslas yra įrodęs, kad nuosekliai dedami pastangas, galime susikurti sau laimės akimirkų kasdien. 2022-uosius tarptautinė iniciatyva “Action for Happiness” kviečiame pradėti …
Šį mėnesį raginame jus atlikti mažus gerumo veiksmus. Šie metai daugeliui iš mūsų buvo dar vieni sunkūs, kupini nežinomybės, pakilimų ir nuosmukių metai. Laikotarpis, kuris atnešė daug nerimo ir tuo pačiu daug galimybių praktikuoti svarbius labai mažus dalykus: dėkingumą sau; dėkingumą savo artimiesiems; dėkingumą tiems, kas rūpinasi aplinka ir sukuria …
Dvasingumas psichoterapijoje yra iki galo neatskleistas ir vis dar stigmatizuojamas reiškinys. Nors yra tyrimų, rodančių, jog žmonės, kurie save priskiria prie dvasingų, lengviau tvarkosi su gyvenimo sunkumais ir iššūkiais, vis dar egzistuoja daug atvirų klausimų apie dvasingumo ir psichoterapijos santykį. Gydytojas psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas, turintis per 30 metų darbo …
Šis mėnuo – 2021-ųjų liepa – skirta atsigręžimui į mūsų stiprybes ir atsparumo ugdymą. Kiekvienas žmogus gyvenime patiria daug streso, netekčių ar trauminių patirčių. Tačiau tai, kaip mes įveikiame gyvenimo sunkumus, turi itin didelę įtaką mūsų gerovei: tiek psichologinei sveikatai, tiek fizinei būklei. Laba dažnai mes negalime pasirinkti aplinkybių ar …
Maži mūsų veiksmai, daromi kasdien, gali suteikti žymiai daugiau prasmės, laimės ir džiaugsmo nei mūsų lūkeščiai dėl didelių projektų, pirkinių ar kitų grandiozinių planų. laimes_kalendorius2021birzelis O jei pabandymėm ir išmoktumėm kasdien patirti bent po krislelį džiaugsmo? O jei pakviestumėm save eiti dar toliau – ir džiaugsminga akimirka apdovanoti greta esantį …
Kai patiriame sunkumų ir iššūkių savo gyvenime, labai svarbu atsigręžti į savo vertybes, į tai, kas prasminga. Taip galime susikurti tokį gyvenimą, kuris, nepaisant problemų, teiks mums prasmės, laimės ir bus itin vertingas. Gyvenimas bus įdomus ir prasmingas tiek, kiek kiekvienas mūsų asmeniškai sugebėsime prisiimti atsakomybę spręsdami svarbiausias aplink mus …
Tiesioginės FB transliacijos su psichoterapeutais Giedre Žalyte ir Juliumi Neverausku apie ATJAUTĄ įrašas. Kas yra atjauta ir atjauta sau? Kuo skiriasi nuo užuojautos, gailesčio ar savigailos? Kaip susiję atjauta, savivertė ir pasitikėjimas savimi? Kaip atjauta ir atjauta sau gali padėti įvairiais gyvenimo atvejais, tame tarpe labai sunkiais? Kaip atjauta gali …
Psichologės – psichoterapeutės Giedrės Žalytės vedama saugios vietos meditacija, kuri gali padėti jaučiant stresą, nerimą, įtampą, po trauminių sutrikimų, taip pat praktikuojant atjautą. Mūsų smegenys moka labai greitai sukurti grėsmės būseną, tačiau kartais sunkiau sukuria ir išlaiko saugumo būseną, net jeigu esame saugioje aplinkoje ir jokie realūs pavojai negresia. Ši …
Kaip susitiprinti draugystės ryšius 2021 -ųjų vasario mėn. ir stiprinti savo laimės jausmą. Žmogui, kaip socialinei būtybei, ypač reikalingas bendravimas ir nuolatiniai ryšiai su kitais žmonėmis. Nustatyta, jog žmonės, turintys tvirtus ir plačius socialinius santykius, yra laimingesni, sveikesni ir gyvena ilgiau. Artimi santykiai su šeima ir draugais suteikia meilės, prasmės, …
Kas yra GYVENIMO PRASMĖ? Didžioji dalis skirtingose epochose gyvenančių ir dabar dirbančių filosofų, mokslininkų, psichologų sutaria, kad surasti gyvenimo prasmę – tai žmogaus (kartu žmonijos, gyvybės, visatos) egzistavimo priežastis, paskirtis, tikslas. Ir tuo pačiu, nėra vieningo atsakymo į klausimą, kas yra gyvenimo prasmė. Gyd. psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas pateikia pagrindinius …
Meilė yra pagrindinis raktas nuo laimės vartų. (JAV poetas ir medikas Oliver Wendell Holmes) Tai vienas iš sudėtinių mūsų gyvenimo komponentų, kurie sudaro mūsų gyvenimo laimę ir prasmę, tai artimi santykiai su kitais žmonėmis. Meilė mus įkvepia. Meilė suteikia skonio ir prasmės mūsų gyvenimui. Meilė padaro mus laimingesniais. Nesėkmės ir nusivylimai meilėje mus žlugdo. Remiantis aiškinamuoju psichologijos terminų žodynu, …
Diskusija apie Salvadorą Dali. MENAS, PSICHOTERAPIJA, PASAULIS IR MES. Edukacinė, savišvietos bei diskusijų programa. Tiesioginės transliacijos, vykusios 2020 m. gruodžio 16 d. įrašas. Kalbėjosi gydytojas psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas ir psichologė psichoterapeutė Giedrė Žalytė. Net ir tie, kurie galvoja, jog nežino S.Dali kaip menininko yra bent kartą matę jo garsiuosius …