Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima žydėti. Dauguma tėvų, išbandžiusių dėmesingą įsisąmoninimą ir supratusių jo naudą, nori šio įgūdžio …
TRUMPALAIKIAI EMOCINĖS AGRESIJOS POVEIKIAI Iš pradžių galite neigti, jog patiriate žalingas pasekmes. Įsisąmoninti, jog atsidūrėte tokioje situacijoje gali būti šokiruojantis jausmas. Natūralu, kad patiriant emocinį smurtą gali kilti prieštaringų jausmų ir minčių, ir galite net savęs klausti „Ar tai tikrai įvyko?” Jums taip pat gali kilti tokie jausmai: sumišimas baimė …
Jei manote, kad patiriate emocinį smurtą, pirmiausia pasitikėkite savo nuojauta. Jei jaučiatės blogai, tai jau stiprus ženklas, kad verta atkreipti dėmesį į save ir į tai, ko jūs norite iš bendravimo su kitu žmogumi. Nuo ko galima pradėti: Nebandykite taisyti smurtautojų. Galbūt jums kils noras jiems padėti, tačiau smurtaujantiems žmonėms …
AGRESIJA (lot. aggressio – užpuolimas) – tai bet kuri elgesio forma, siekiant įžeisti arba padaryti žalą kitai gyvai būtybei, nenorinčiai, kad su ja taip elgtųsi. Terminas agresija dažnai asocijuojasi: su neigiamomis emocijomis tokiomis, kaip pyktis; su motyvais – siekimu įžeisti arba pakenkti; su negatyviomis nuostatomis – pvz. rasiniais ir etniniais prietarais. Nors visi …
Priėmimo ir įsipareigojimo terapija. Kaip išmokti priimti tai, ko negalite pakeisti? Kaip pasiryžti veiksmams, kurie gerintų gyvenimo kokybę?
Odos ligos ir stresas. Kodėl psichikos sveikata tokia svarbi kalbant apie labiausiai paplitusias veido ir kitų kūno vietų odos ligas? Šio straipsnio tikslas – supažindinti su sparčiai besivystančia psichodermatologijos kryptimi. Ji apima labai platų problematikos spektrą: dermatologiją, psichiatriją ir psichoterapiją, tokiu būdu maksimaliai siekia padėti žmogui, kai vienos srities specialisto …
Ar jus vargina triukšmingos patalpos, ryškios šviesos ir kvapai? Ar jūs stipriai išsigąstate sulojus šuniui, pralekiančioms sirenoms ar fejerverkai? Ar jūs puikiai jaučiate kitų žmonių emocijas ir nuotaikas? Gal jus labai įtraukia menas? Ar apsiašarojate žiūrėdami liūdną filmą? Gal netoleruojate kavos? Ar jūs labai išvargstate, kai vienu metu turite daug …
Priklausomybė yra psichikos sveikatos sutrikimas, nuo kurio kenčia nemaža dalis visuomenės. Ši diagnozė paliečia ir visus šeimos narius, kurie dažnu atveju tampa priklausomo žmogaus būklės įkaitais ir tuo pačiu palaikymo, pagalbos šaltiniu. Tad, kai kalbame apie priklausomybes, svarbu suvokti, jog kartu su žalingai vartojančiu žmogumi kenčia ir jų artimieji. Todėl …
Dvi dažniausios ligos priskiriamos valgymo sutrikimams yra nervinė anoreksija ir nervinė bulimija. Pagrindiniai nervinės anoreksijos simptomai yra: Normalaus kūno svorio baimė. Šią baimę dažniausiai lydi taip vadinamas „plonumo siekis“. Sumažėjęs susirūpinimas dėl per mažo kūno svorio ir tokio svorio priėmimas kaip pasiekimo ir kaip laimėjimo. Savivertės priklausomybė nuo savo kūno …
Dvasingumas psichoterapijoje yra iki galo neatskleistas ir vis dar stigmatizuojamas reiškinys. Nors yra tyrimų, rodančių, jog žmonės, kurie save priskiria prie dvasingų, lengviau tvarkosi su gyvenimo sunkumais ir iššūkiais, vis dar egzistuoja daug atvirų klausimų apie dvasingumo ir psichoterapijos santykį. Gydytojas psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas, turintis per 30 metų darbo …
Emocinis valgymas šiuo metu itin aktuali tema, sutraukianti didelį dėmesį ir begalės klausimų. Vienas svarbiausių ir esminių elementų, ką svarbu žinoti tai, kad emocinis valgymas iš tikrųjų atlieka ne maitinimo tikslą, bet duoda psichologinį efektą – nusiraminimą maistu. Ir būtent dėl to kyla labai daug sunkumų, nes užsisuka ydingas tvarkymosi …
Kūnas – sudėtinė mūsų gyvenimo dalis, kartu su mintimis, emocijomis, impulsais veikti ir elgsena. Per kūno pojūčius mes patiriame pajaučiame kvapą, skonį, girdime garsus, matome vaizdus, liečiame kitus. Kūno mechanika leidžia mums persikelti iš vietos vietos į kitą ir padeda mums palaikyti tinkamą balansą bei aktyvumą. Kūnas – tai mūsų …