Priėmimo ir įsipareigojimo terapija. Kaip išmokti priimti tai, ko negalite pakeisti? Kaip pasiryžti veiksmams, kurie gerintų gyvenimo kokybę?
Šio straipsnio tikslas – supažindinti su sparčiai besivystančia psichodermatologijos kryptimi. Ji apima labai platų problematikos spektrą: dermatologiją, psichiatriją ir psichoterapiją, tokiu būdu maksimaliai siekia padėti žmogui, kai vienos srities specialisto …
Ar jus vargina triukšmingos patalpos, ryškios šviesos ir kvapai? Ar jūs stipriai išsigąstate sulojus šuniui, pralekiančioms sirenoms ar fejerverkai? Ar jūs puikiai jaučiate kitų žmonių emocijas ir nuotaikas? Gal jus …
Priklausomybė yra psichikos sveikatos sutrikimas, nuo kurio kenčia nemaža dalis visuomenės. Ši diagnozė paliečia ir visus šeimos narius, kurie dažnu atveju tampa priklausomo žmogaus būklės įkaitais ir tuo pačiu palaikymo, …
Dvi dažniausios ligos priskiriamos valgymo sutrikimams yra nervinė anoreksija ir nervinė bulimija. Pagrindiniai nervinės anoreksijos simptomai yra: Normalaus kūno svorio baimė. Šią baimę dažniausiai lydi taip vadinamas „plonumo siekis“. Sumažėjęs …
Dvasingumas psichoterapijoje yra iki galo neatskleistas ir vis dar stigmatizuojamas reiškinys. Nors yra tyrimų, rodančių, jog žmonės, kurie save priskiria prie dvasingų, lengviau tvarkosi su gyvenimo sunkumais ir iššūkiais, vis …
Emocinis valgymas šiuo metu itin aktuali tema, sutraukianti didelį dėmesį ir begalės klausimų. Vienas svarbiausių ir esminių elementų, ką svarbu žinoti tai, kad emocinis valgymas iš tikrųjų atlieka ne maitinimo …
Kūnas – sudėtinė mūsų gyvenimo dalis, kartu su mintimis, emocijomis, impulsais veikti ir elgsena. Per kūno pojūčius mes patiriame pajaučiame kvapą, skonį, girdime garsus, matome vaizdus, liečiame kitus. Kūno mechanika …
„Kas įpykęs švelnus, tas žymiai protingesnis.“ – Plautas. Pyktis yra labai dažna emocija – žmogus vidutiniškai per dieną supyksta apie 15-a kartų. Pyksta visi nepriklausomai nuo lyties, išsilavinimo, intelekto ar …
Vaikystės traumų pėdsakai suaugusiojo gyvenime: santykių problemos, priklausomybės, žema savivertė Kiekvienas vaikystėje muštas žmogus neatsparus baimei, ir kiekvienas, vaikystėje nepatyręs meilės, jos ilgisi, dažniausiai visą gyvenimą. Alice Miller Labai dažnai …
Depresija – tai pats dažniausias psichikos sutrikimas. Depresija yra nuotaikos sutrikimas, kuris pasireiškia prislėgta nuotaika, jėgų trūkumu, interesų ir malonumo pajautimo praradimu bei įvairiais kitais simptomais (1). Kiekvienais metais depresija …
Nemigos statistika kelia nerimą – daugiau nei pusę suaugusiųjų prisipažįsta, jog jiems trūksta miego, jog norėtų miegoti ilgiau, nesikelti naktimis, jog dieną jaučiasi apsnūdę, išsiblaškę ir neiišsimiegoję ir jiems sunku …