Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame …
TRUMPALAIKIAI EMOCINĖS AGRESIJOS POVEIKIAI Iš pradžių galite neigti, jog patiriate žalingas pasekmes. Įsisąmoninti, jog atsidūrėte tokioje situacijoje gali būti šokiruojantis jausmas. Natūralu, kad patiriant emocinį smurtą gali kilti prieštaringų jausmų …
Jei manote, kad patiriate emocinį smurtą, pirmiausia pasitikėkite savo nuojauta. Jei jaučiatės blogai, tai jau stiprus ženklas, kad verta atkreipti dėmesį į save ir į tai, ko jūs norite iš …
AGRESIJA (lot. aggressio – užpuolimas) – tai bet kuri elgesio forma, siekiant įžeisti arba padaryti žalą kitai gyvai būtybei, nenorinčiai, kad su ja taip elgtųsi. Terminas agresija dažnai asocijuojasi: su neigiamomis emocijomis tokiomis, …
Priėmimo ir įsipareigojimo terapija. Kaip išmokti priimti tai, ko negalite pakeisti? Kaip pasiryžti veiksmams, kurie gerintų gyvenimo kokybę?
Šio straipsnio tikslas – supažindinti su sparčiai besivystančia psichodermatologijos kryptimi. Ji apima labai platų problematikos spektrą: dermatologiją, psichiatriją ir psichoterapiją, tokiu būdu maksimaliai siekia padėti žmogui, kai vienos srities specialisto …
Ar jus vargina triukšmingos patalpos, ryškios šviesos ir kvapai? Ar jūs stipriai išsigąstate sulojus šuniui, pralekiančioms sirenoms ar fejerverkai? Ar jūs puikiai jaučiate kitų žmonių emocijas ir nuotaikas? Gal jus …
Priklausomybė yra psichikos sveikatos sutrikimas, nuo kurio kenčia nemaža dalis visuomenės. Ši diagnozė paliečia ir visus šeimos narius, kurie dažnu atveju tampa priklausomo žmogaus būklės įkaitais ir tuo pačiu palaikymo, …
Dvi dažniausios ligos priskiriamos valgymo sutrikimams yra nervinė anoreksija ir nervinė bulimija. Pagrindiniai nervinės anoreksijos simptomai yra: Normalaus kūno svorio baimė. Šią baimę dažniausiai lydi taip vadinamas „plonumo siekis“. Sumažėjęs …
Dvasingumas psichoterapijoje yra iki galo neatskleistas ir vis dar stigmatizuojamas reiškinys. Nors yra tyrimų, rodančių, jog žmonės, kurie save priskiria prie dvasingų, lengviau tvarkosi su gyvenimo sunkumais ir iššūkiais, vis …
Emocinis valgymas šiuo metu itin aktuali tema, sutraukianti didelį dėmesį ir begalės klausimų. Vienas svarbiausių ir esminių elementų, ką svarbu žinoti tai, kad emocinis valgymas iš tikrųjų atlieka ne maitinimo …
Kūnas – sudėtinė mūsų gyvenimo dalis, kartu su mintimis, emocijomis, impulsais veikti ir elgsena. Per kūno pojūčius mes patiriame pajaučiame kvapą, skonį, girdime garsus, matome vaizdus, liečiame kitus. Kūno mechanika …