Psichologinio smurto prevencija. Kaip elgtis patiriant?
Psichologinio smurto prevencija. Jei manote, kad patiriate emocinį prievartą, pirmiausia pasitikėkite savo nuojauta. Jei jaučiatės blogai, tai jau stiprus ženklas, kad verta atkreipti dėmesį į save ir į tai, ko jūs norite iš bendravimo su kitu žmogumi.
Straipsnio temos:
Nuo ko galima pradėti?
Nebandykite taisyti smurtautojų
Galbūt jums kils noras jiems padėti, tačiau smurtaujantiems žmonėms dažnai sunku pakeisti savo elgesį be profesionalų pagalbos. Galite tik paskatinti bendradarbiauti su terapeutu, tačiau jie patys turi priimti tokį sprendimą.
Venkite savęs kaltinimo
Atminkite, kad niekada nenusipelnėte prievartos, nesvarbu, ką pasakėte ar padarėte. Vienintelis atsakingas asmuo yra tas, kuris elgiasi smurtaujančiai.
Teikite pirmenybę savo poreikiams
Rūpinimasis savo fiziniais ir emociniais poreikiais gali padėti jums judėti į priekį, kad jaustumėtės patogiai nustatydami ribas, kreipdamiesi pagalbos ir išeidami iš smurto situacijos.
Venkite bendrauti su smurtautojais
Neatsakinėkite į jų trumpąsias žinutes, telefono skambučius ar elektroninius laiškus. Jei negalite išvengti darbo ar laiko praleidimo su jais, pasistenkite, kad su jumis būtų kitas asmuo, ir apribokite pokalbį esminėmis temomis.
Nustatykite asmenines ribas
Nuspręskite, kaip vengsite reaguoti į manipuliacijas ar būti įtraukti į ginčus. Išsakykite šias ribas piktnaudžiavimo taktiką naudojančiam asmeniui ir jų laikykitės. Pavyzdžiui, galite pasakyti: "Jei mane vadinsi taip, kaip man nemalonu, eisiu namo", "Jei pradėsi mane erzinti viešumoje, išeisiu", arba "Jei naudosi prieš mane emocinį smurtą, gyvensiu atskirai.“
Sukurkite paramos tinklą
Gali būti baugu atvirauti apie tai, ką patyrėte, tačiau kreipimasis į artimuosius ar draugus ir palaikantį terapeutą gali labai padėti gaunant reikiamą paramą, kad pasveiktumėte nuo emocinio smurto ir toksiškų santykių.
Pasitraukite iš santykių ar aplinkybių
Aiškiai pasakykite, kad santykiai baigėsi, ir, jei įmanoma, nutraukite visus ryšius. Užblokuokite to žmogaus telefono numerį ir socialinės žiniasklaidos paskyras, ignoruokite bandymus susisiekti.
Duokite sau laiko pasveikti
Skirkite laiko susitelkti į savo poreikius ir atsigavimą. Tai gali reikšti, kad iš naujo atrasite savo savijautą, susikursite naują savęs priežiūros rutiną ir pasikalbėsite su terapeutu, kuris gali patarti, kaip atsigauti.
Kreipkitės pagalbos į specialistą
Gana dažnai terapijoje atpažįstame, jog tie, kurie patiria psichologinį, emocinį smurtą, prieš tai yra turėję ir daugiau tokių situacijų bei sudėtingų santykių su kitais žmonėmis. Norint išsilaisvinti iš toksiškų santykių ir padėti sau, labai svarbu apsispręsti laikytis savo vertybių ir, nepaisant smurtaujančiojo manipuliacijų, daryti nuoseklius žingsnius dėl savęs ir savo ateities. Todėl reguliarus darbas su psichikos sveikatos specialistu gali tapti tuo palaikančiu veiksniu kaskart rinktis save, kai dėl manipuliacijų suabejojama savimi.
Psichologinio smurto prevencija. Apibendrinimas
Palikti smurtaujančius santykius dažnai būna sunkiau, jei esate susituokę, turite vaikų ar bendro turto. Jei jūsų situacija būtent tokia, tinkamiausias sekantis žingsnis - kreiptis teisinės pagalbos. Esant bet kokio smurto situacijai artimoje aplinkoje, advokatas arba psichoterapeutas taip pat gali padėti jums parengti planą, kaip saugiai pasitraukti iš santykių.
JEI BŪDAMI SANTYKIUOSE NEJAUČIATE, JOG JUS GERBIA IR VERTINA, VADINASI, TOKIE SANTYKIAI JAU PASIBAIGĖ.
2 Comments