Mindfulness konferencija 2024: Kviečiame dalyvauti Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos (LĮGPA) metinėje konferencijoje 2024 ir LĮGPA susirinkime 2024 m. kovo 15-16-17 dienomis. Preliminari darbotvarkė Darbotvarkė bus papildyta ir patikslintos pranešimų temos. Taip pat bus daromas vaizdo įrašas. Registracija Registracija vyksta …
Dėmesingas įsisąmoninimas arba mindfulness – kas tai? Pradžiai tikriausiai verta būtų aptarti, kodėl ir kam apskirtai žmonėms prireikė tokio metodo? Mąstymo įpročiai ir tendencijos Galbūt nesuklysime sakydami, kad gyvenimas yra sunkus ir sunkus visiems žmonėms, nepaisant to, kad gyvename gana patogiai, …
Mindfulness pratimai šeimai: Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima …
Naudingi įpročiai, rekomenduojami mokslo, kuriuos verta ugdyti. Puikus laikas pradėti – šiandien. Dėkingumo praktika. Kaip ir kodėl verta išsiugdyti gebėjimą dėkoti? Dėkingumo praktika dar vadinama gyvenimo būdo praktika. Kodėl? Dėkingumas – tai veiksmas, sukeliantis teigiamas emocijas, skatinantis seratonino – laimės …
Leiskime sau 2022-ųjų sausį būti laimingesniais: Paskutinieji keleri metai visiems atnešė daug sunkumų ir iššūkių. Tenka mokytis gyventi permainų ir neapibrėžtumo laikotrapyje, kas sukelia daug diskomforto ir nemalonių emocijų, nerimą ir didelį stresą. Visgi, psichologijo smokslas yra įrodęs, kad nuosekliai …
Šventinis nerimas: 7 būdai, kaip išsaugoti ramybę šiuo neramiu laikotarpiu Prieš šventes daugelis pasijaučia nuvargę ir skaičiuoja dienas, kol pagaliau galės pailsėti. O kaip jums idėja – pasitikti šventes be įtampos ir nepavargus? Dėmesingas įsisąmoninimas yra puikus būdas, galintis padėti …
Kaip nuraminti vaiką, kuris verkia, maištauja, nesivaldo? | Interviu su dr. Juliumi Neverausku lrt.lt portale: Meditacinės praktikos – Pasaulis vis stipriau atsigręžia į meditaciją. Ją, kaip prevencinę priemonę mažinti vaikų elgesio sutrikimus minėjote ir jūs. Net stipriausių krepšinio lygų klubai …
Maži gerumo veiksmai sukuria didelį gėrį | Šį mėnesį raginame jus atlikti mažus gerumo veiksmus. Šie metai daugeliui iš mūsų buvo dar vieni sunkūs, kupini nežinomybės, pakilimų ir nuosmukių metai. Laikotarpis, kuris atnešė daug nerimo ir tuo pačiu daug galimybių …
Laimės kalendorius | Ar esi pasiruošęs(-us) spalį praleisti optimistiškai? Kai prieš akis pasitaiko sunkumai, optimizmas gali padėti išsikelti tam tikrus tikslus. Pasiekiamų, į priekį vedančių tikslų suformavimas tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje gali mums padėti dar geriau įsisąmoninti vykstantį progresą. …
Rugsėjį laiką skirkime savęs pasirūpinimui | Kaip pasirūpinti savimi? Rūpintis savimi nėra savanaudiška, tai yra būtina. Niekas nėra tobulas. Tačiau kaip dažnai mes lyginame save su kitais žmonėmis. Šį mėnesį raginame visus būti malonesnius sau (taip pat ir kitiems), ypač …
Mindfulness nauda | Praėjusiais metais atliktų tyrimų apie įsisąmoninimu grįstas intervencijas (angl. mindfulness – based interventions – MBI) apžvalgoje pažymima, jog MBI yra veiksmingos gerinant daugelį biopsichosocialinių būklių, įskaitant depresiją, nerimą, stresą, nemigą, priklausomybę, psichozę, skausmą, hipertenziją, svorio kontrolę, su …
Dėmesingas valgymas, angl. mindful eating – kas tai? Pilnaprotaujantis valgymas – kai mes visą savo dėmesį sutelkiame į maitinimosi procesą; t.y. maitinimosi proceso metu kiek išeina stebime, įsisąmoniname savo organizmo poreikius (fiziologinį alkį/sotumą), emocinę būseną, mintis, kylančius impulsus, maisto keliamus …