Mindfulness konferencija 2024: Kviečiame dalyvauti Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos (LĮGPA) metinėje konferencijoje 2024 ir LĮGPA susirinkime 2024 m. kovo 15-16-17 dienomis. Preliminari darbotvarkė Darbotvarkė bus papildyta ir patikslintos pranešimų temos. Taip pat bus daromas vaizdo įrašas. Registracija Registracija vyksta iki kovo 7 dienos 18.00 val. Užsiregistravus po kovo 7 d. dalyvavimas tik nuotoliniu būdu. Registruotiems dalyviams vėliau atsiųsime anketą, kurioje pažymėsite ar dalyvausite salėje Vilniuje ar nuotoliniu. Nuoroda registracijai ir mokėjimui https://tickets.paysera.com/…/lietuvos-isisamoninimu… Jeigu reikalinga sąskaita faktūra, ją galite sugeneruoti mokėjimo metu. Mindfulness konferencija: Dalyvavimo sąlygos Dėl papildomos informacijos Dėl informacijos rašyti [email protected] ar skambinti +370 616 53444 Su geriausiais linkėjimais, …
Dėmesingas įsisąmoninimas arba mindfulness – kas tai? Pradžiai tikriausiai verta būtų aptarti, kodėl ir kam apskirtai žmonėms prireikė tokio metodo? Mąstymo įpročiai ir tendencijos Galbūt nesuklysime sakydami, kad gyvenimas yra sunkus ir sunkus visiems žmonėms, nepaisant to, kad gyvename gana patogiai, gana saugiai, nes susikūrėme būtent tokią kultūrą. Visgi šie saugikliai dienos bėgyje kažkodėl neužtikrina pilnatvės ar pasitenkimo jausmo ir mes patiriame vienokias ar kitokias emocines kančias. Gali būti, kad nieko blogo mums neatsitiko: vis dar turime namus, vis dar turime darbus, artimuosius, galbūt netgi mūsų gyvenimas labiau atitinka vertybes negu joms prieštarauja, tačiau vistiek kenčiame. Nors kartais mūsų aplinkoje tų grėsmių ir visiškai …
Mindfulness pratimai šeimai: Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima žydėti. Nesudėtingi mindfulness pratimai vaikams ir visai šeimai Dauguma tėvų, išbandžiusių dėmesingą įsisąmoninimą ir supratusių jo naudą, nori šio įgūdžio mokyti ir vaikus. Lengviau tai padaryti gali būti tuomet, kai praktikuojame visi drauge. Šeimoje sąmoningumo akimirkas galime įvesti labai įvairiai. Vienas iš paprastesnių būdų – praktikuoti sąmoningumo akimirkas prie vakarienės stalo. SUPER klausytojas Kartu su šeima galime mokytis, ką reiškia …
Naudingi įpročiai, rekomenduojami mokslo, kuriuos verta ugdyti. Puikus laikas pradėti – šiandien. Dėkingumo praktika. Kaip ir kodėl verta išsiugdyti gebėjimą dėkoti? Dėkingumo praktika dar vadinama gyvenimo būdo praktika. Kodėl? Dėkingumas – tai veiksmas, sukeliantis teigiamas emocijas, skatinantis seratonino – laimės hormono – išsiskyrimą. Verta žinoti, kad seratoninas „priklauso“ nuo jausmo, minčių ir prisiminimų, smegenys neatskiria, ar malonus įvykis vyksta dabar, ar mes tik apie jį galvojame, prisimename. Todėl, atlikdami dėkingumo praktiką, „pasigaminame“ mums taip reikalingo seratonino, ugdome pozityvumą ir toleranciją, pasitikėjimo savimi jausmą ir gelbėjamės nuo aukos, pagiežos, savikritikos jausmo. Dėkingumo praktika – tai sąmoningas dėkojimas, dar kitaip –, gebėjimas …
Leiskime sau 2022-ųjų sausį būti laimingesniais: Paskutinieji keleri metai visiems atnešė daug sunkumų ir iššūkių. Tenka mokytis gyventi permainų ir neapibrėžtumo laikotrapyje, kas sukelia daug diskomforto ir nemalonių emocijų, nerimą ir didelį stresą. Visgi, psichologijo smokslas yra įrodęs, kad nuosekliai dedami pastangas, galime susikurti sau laimės akimirkų kasdien. 2022-uosius tarptautinė iniciatyva “Action for Happiness” kviečiame pradėti nuo mažų žingsnelių, kuriais galime padidinti savo jaučiamą laimės jausmą. Laimės negalime nusipirkti, tačiau galime išmokti jaustis laimingais daugybę akimirkų per dieną, net nepaisant išorinių aplinkybių. 2022-ųjų SAUSIO mėn. LAIMĖS KALENDORIŲ parsisiųskite čia: laimes kalendorius-jan_2022_lithuanian Skaitykite kitus straipsnius temoje: Mindfulness Gydytojai ir specialistai: Šiuolaikinės psichologijos ir …
Šventinis nerimas: 7 būdai, kaip išsaugoti ramybę šiuo neramiu laikotarpiu Prieš šventes daugelis pasijaučia nuvargę ir skaičiuoja dienas, kol pagaliau galės pailsėti. O kaip jums idėja – pasitikti šventes be įtampos ir nepavargus? Dėmesingas įsisąmoninimas yra puikus būdas, galintis padėti sustoti bent kelioms akimirkoms per dieną tam, kad net ir šiame skubėjimo laikotarpyje, pajustumėme daugiau ramybės. „Mindfulness“ praktikos – tai ne tik galinga psichologinių sunkumų įveikos strategija, tai, pirmiausia, pagalba sau jaustis ramiau, pasirūpinti savimi, atsitraukti nuo užsisukusių minčių ir emocijų. Sąmoningumo įgūdžiai leidžia mums greičiau pastebėti, kokie yra mūsų tikrieji poreikiai, pasitikrinti, ko iš tiesų norime, ir imtis tų …
Kaip nuraminti vaiką, kuris verkia, maištauja, nesivaldo? | Interviu su dr. Juliumi Neverausku lrt.lt portale: Meditacinės praktikos – Pasaulis vis stipriau atsigręžia į meditaciją. Ją, kaip prevencinę priemonę mažinti vaikų elgesio sutrikimus minėjote ir jūs. Net stipriausių krepšinio lygų klubai pradeda taikyti meditaciją žaidėjams – taip pagerėja taiklumas, krepšininkai tiesiog atsipalaiduoja ir susikoncentruoja. – Žinoma, meditacinės praktikos yra galinga psichologinės profilaktikos priemonė. Jos moko dėmesingumo ir gerina dėmesio koncentraciją, didina psichologinį stabilumą ir atsparumą, gerina savivoką, emocijų reguliaciją, empatijos jausmą, atjautos visomis kryptimis galimybes ir psichologinės gerovės jausmą. knyga / Pranešimo autorių nuotr. Be abejo, meditacinės praktikos taip pat padeda …
Maži gerumo veiksmai sukuria didelį gėrį | Šį mėnesį raginame jus atlikti mažus gerumo veiksmus. Šie metai daugeliui iš mūsų buvo dar vieni sunkūs, kupini nežinomybės, pakilimų ir nuosmukių metai. Laikotarpis, kuris atnešė daug nerimo ir tuo pačiu daug galimybių praktikuoti svarbius labai mažus dalykus: Gerumas yra užkrečiamas ir įrodyta, kad padėdami kitiems ir mes jaučiamės geriau! Gruodžio mėnesį kviečiame kiekvieną dieną atlikti bent vieną GERUMO VEIKSMĄ. Nes ne ketinimai ar intencijos, bet VEIKSMAI kuria mūsų realybę. Galbūt tai imbieriniai sausainiai kaimynui ar kvietimas pasivaikščioti kolegą ar seniai matytą draugą…. Pasistenkime sutelkti dėmesį į dosnumą, skirdami savo laiką ir pastangas. …
Laimės kalendorius | Ar esi pasiruošęs(-us) spalį praleisti optimistiškai? Kai prieš akis pasitaiko sunkumai, optimizmas gali padėti išsikelti tam tikrus tikslus. Pasiekiamų, į priekį vedančių tikslų suformavimas tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje gali mums padėti dar geriau įsisąmoninti vykstantį progresą. Nesvarbu, kad tavo dienos tikslas gali būti visai mažas, svarbiausia yra suteikti sau galimybę pajausti pergalės jausmą ir tai švęsti! Šio mėnesio dienotvarkė kupina idėjų, padėsiančių suprasti, kaip tai įgyvendinti praktiškai. PARSISIŲSTI PDF FAILĄ: Laimės kalendorius spalį Šį kalendorių Lietuvoje padeda išversti ir geranoriškai bei neatlygintinai dalinasi “Action for happiness”. Skaitykite kitus straipsnius temoje: Mindfulness
Rugsėjį laiką skirkime savęs pasirūpinimui | Kaip pasirūpinti savimi? Rūpintis savimi nėra savanaudiška, tai yra būtina. Niekas nėra tobulas. Tačiau kaip dažnai mes lyginame save su kitais žmonėmis. Šį mėnesį raginame visus būti malonesnius sau (taip pat ir kitiems), ypač kai viskas vyksta ne visada taip, kaip norime. Rūpinimasis savimi padidina mūsų atsparumą ir padeda mums gauti daugiau naudos iš gyvenimo bei lengviau priimti aplinkinius. PASIRŪPINK SAVIMI RUGSĖJIS 2021 PIRMADIENIS ANTRADIENIS TREČIADIENIS KETVIRTADIENIS PENKTADIENIS ŠEŠTADIENIS SEKMADIENIS Šį kalendorių Lietuvoje padeda išversti ir geranoriškai bei neatlygintinai dalinasi “Action for happiness”. Skaitykite kitus straipsnius temoje: Mindfulness
Mindfulness nauda | Praėjusiais metais atliktų tyrimų apie įsisąmoninimu grįstas intervencijas (angl. mindfulness – based interventions – MBI) apžvalgoje pažymima, jog MBI yra veiksmingos gerinant daugelį biopsichosocialinių būklių, įskaitant depresiją, nerimą, stresą, nemigą, priklausomybę, psichozę, skausmą, hipertenziją, svorio kontrolę, su vėžiu susijusius simptomus ir prosocialų elgesį. Mindfulness nauda Dėmesingumas / Įsisamonintas dėmesingumas / Mindfulness /Atida – tai akimirksnį po akimirkos vykstantis suvokimas apie mintis, jausmus, kūno pojūčius ir supančią aplinką. Dėmesingas įsisąmoninimas yra psichologinė būsena, kurios metu pasireiškia dėmesingumas, atidumas ir jautrumas dabarties patirtims ir kontekstui, aktyvus mąstymas ir sąmoningas gautos informacijos apdirbimas. Mindfulness praktikos susijusios su atvirumu, nesmerkimu, draugiškumu, …
Dėmesingas valgymas, angl. mindful eating – kas tai? Pilnaprotaujantis valgymas – kai mes visą savo dėmesį sutelkiame į maitinimosi procesą; t.y. maitinimosi proceso metu kiek išeina stebime, įsisąmoniname savo organizmo poreikius (fiziologinį alkį/sotumą), emocinę būseną, mintis, kylančius impulsus, maisto keliamus sensorinius pojūčius ir kitas kylančias valgymo metu patirtis atsisakydami automatizmo (pavyzdžiui, skuboto, neįsisąmoninto valgymo ar užkandžiavimo, valgymo vengiant darbų, kilus konfliktui, siekiant malonumo ir pan.). Kokia gali būti pilnaprotaujančio valgymo teikiama nauda? Kaip galime pradėti taikyti pilnaprotavimo įgūdžius valgant PRAKTIŠKAI? Keletas pasiūlymų: ______________________________________________________________ Kviečiu kartu pilnaprotaujančiai, dėmesingai pavalgyti: https://youtu.be/SN7IjteF66M p.s., jei nesame tikri, ar mūsų alkis yra fiziologinis, ar emocinis, …