Dopaminas ir balansas tarp malonumo ir priklausomybių | Gydytojos – psichoterapeutės Neringos Rogalskytės, vaikų psichiatro Gintauto Narmonto ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Pusiausvyros paieška gausos ir piktnaudžiavimo amžiuje, pagal knygą „Dopamino tauta“, kuris vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Tarp malonumo jausmo ir priklausomybės Julius Neverauskas: Sveiki, prisijungę. Šį vakarą mes kalbame apie tai, kas valdo mūsų gyvenimus? T.y. apie malonumus, kurie yra labai tampriai susiję su priklausomybėmis. Pokalbyje dalyvauja gydytojai Neringa Rogalskytė ir Gintautas Narmontas. Taip pat noriu priminti, kad diskusijoje remsimės populiaria ir gerai pasaulyje žinoma knyga “Dopamino tauta”, kuri yra išversta ir į lietuvių kalbą ir …
Psichologės, kognityvinės ir elgesio terapijos psichoterapeutės Lina Straukes ir dr. Juliaus Neverausko pokalbis tema “Kodėl vyksta krizės santykiuose, kaip išvengti ir ką daryti?“, kuri vyko Žmogaus instituto tinklalaidėje “Mąstyk ir veik“. Santykių krizė ir konfliktai porose Julius Neverauskas: Sveiki visi prisijungę, mes šiandien kartu su Lina Strauke, jau patyrusia psichologe, psichoterapeute, kuri dirba ne tik su saugusiais žmonėmis, bet ir su poromis bei šeimomis ir aš tuo labai džiaugiuosi. Mūsų tema yra krizės šeimose ir porose, ir ką su tuo daryti, nes žmonės į porų terapeutus dažniausiai kreipiasi būtent tada, kai patiria krizes šeimose. Lina Strauke: Labas vakaras visiems. Iš …
Mindfulness pratimai šeimai: Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima žydėti. Nesudėtingi mindfulness pratimai vaikams ir visai šeimai Dauguma tėvų, išbandžiusių dėmesingą įsisąmoninimą ir supratusių jo naudą, nori šio įgūdžio mokyti ir vaikus. Lengviau tai padaryti gali būti tuomet, kai praktikuojame visi drauge. Šeimoje sąmoningumo akimirkas galime įvesti labai įvairiai. Vienas iš paprastesnių būdų – praktikuoti sąmoningumo akimirkas prie vakarienės stalo. SUPER klausytojas Kartu su šeima galime mokytis, ką reiškia …
Obsesinis kompulsinis sutrikimas (sutrumpintai OKS)(1) – tai psichikos sutrikimas, kuriam būdingos obsesijos ir/arba kompulsijos. Obsesijos yra pasikartojančios, nuolatinės mintys, vaizdiniai, potraukiai, kurie yra įkyrūs, intruzyviniai, nemalonūs, nepageidaujami. Kompulsijos yra pasikartojantys veiksmai, elgesys ar mintyse atliekami veiksmai, kuriuos žmogus daro reaguodamas į obsesijas. Kaip atrodo obsesinis kompulsinis sutrikimas? Obsesinis kompulsinis sutrikimas gali būti labai skirtingos išraiškos. Gali būti vien obsesijos be kompulsijų, gali labiau dominuoti kompulsijos. Bet kokiu atveju sutrikimo esmė yra įkyrios, nerimą keliončios mintys ir jų išprovokuoti veiksmai – kompulsijos. Žemiau lentelėje aprašyti pagrindiniai OKS tipai ir nurodyta, kokios dažniausiai kyla obsesijos ir kokias kompulsijas tai išprovokuoja (2). OKS …