Šiuolaikinio žmogaus kompetencijos: sveikatai, sėkmei, laimei ir prasmei. Kaip jas išmatuoti, ugdyti, tobulinti ir spręsti problemas? Dr. Juliaus Neverausko projektas Žmogaus instituto MAXI ir MIDI planų prenumeratoriams. Žmogiškosios kompetencijos Žmogaus kompetencijos pagal klasikinį apibūdinimą yra = Žinios x Įgūdžiai. dr. Juliaus Neverausko papildo šią formulę = Žinios x Įgūdžiai x Motyvacija x Biologinė būklė x Psichologinė būklė x Naudojimas ir Tobulėjimas (ir todėl Patirtis). Visos kompetencijos gali būti ir priklausyti vienai arba abejoms kategorijoms: kūrimo ir/ar įveikos Kompetencijas mes, žmonės naudojame dviem atvejais: Įveikos kompetencijas naudojame kai susiduriame su problemomis ir iššūkiais Tam, kad panaudoti įveikos strategijas, reikia jas labai …
Miško terapija | Podiplominių studijų mokymo programa “MIŠKO TERAPIJA” | Studijų pradžia: 2023 m. rugsėjo mėn. Registracija į kursą jau prasidėjo! Norėdami įsiregistruoti susikurkite registraciją, prisijungimą www.medas.lt ir tada registruokitės, o apsispręsti studijuoti galite iki rugpjūčio 20 d. tada jau gausite kvietimą ir jei ketinsite studijuoti šiame kurse jį patvirtinsite. Apie studijas Podiplominės studijos skirtos supažindinti mokymo kursų dalyvius su naujausiais gamtos veiksnių ir gamtos terapijos metodų taikymo klinikinėje praktikoje pasiekimais ir galimybėmis, pristatyti mokslo ir praktikos naujoves šioje srityje, pagilinti dalyvių žinias gamtos veiksnių praktinio taikymo sveikatinimo tikslais srityje, suteikti praktinių įgūdžių taikant gamtos terapijos intervencijas individualiai ir grupėje. …
Mindfulness pratimai šeimai: Dėmesingo įsisąmoninimo praktikavimas šeimoje gali tapti puikia galimybe sustoti, pabūti vieni su kitais ir mokytis geranoriškumo bei dėkingumo. Geriausia dovana, kurią galime duoti vieni kitiems yra dėmesys. Kai pilnai apgaubiame dėmesiu tuos kuriuos mylime – jie ima žydėti. Nesudėtingi mindfulness pratimai vaikams ir visai šeimai Dauguma tėvų, išbandžiusių dėmesingą įsisąmoninimą ir supratusių jo naudą, nori šio įgūdžio mokyti ir vaikus. Lengviau tai padaryti gali būti tuomet, kai praktikuojame visi drauge. Šeimoje sąmoningumo akimirkas galime įvesti labai įvairiai. Vienas iš paprastesnių būdų – praktikuoti sąmoningumo akimirkas prie vakarienės stalo. SUPER klausytojas Kartu su šeima galime mokytis, ką reiškia …
Vaikų ir paauglių psichologija | Psichologė – psichoterapeutė Asta Jakonienė pateikia 8 svarbiausius aspektus, į kuriuos svarbu atsižvelgti ugdant vaikų psichologinį atsparumą. Vaikų ir paauglių psichologiją. Į ką atkreipti dėmesį ugdant? Kas yra psichologinis atsparumas? Atsparumas paprastai apibrėžiamas kaip gebėjimas atsigauti po nesėkmių, bei atsilaikyti prieš sunkumus. Šiuo atžvilgiu, atsparumas panašus į plūduriavimą. Kai mes plaukiame ir mus kažkas stumia po vandeniu, mūsų kūnai instinktyviai kyla atgal į paviršių. Būtent to mes ir norime, kad mūsų vaikai galėtų tai padaryti: kai kas nors juos nardina – jie vėl ir vėl iškyla į paviršių. Atsparumas labai stipriai siejasi su mūsų mąstysena. …
Ar būna taip, jog žinote, kad reikia mokytis, kad artėja svarbūs atsiskaitymai ar egzaminai, bet vien pagalvojus apie tai kyla didžiausias pasipriešinimas ir atrodo net nesinori į knygas pažiūrėti? Tad kaip mokytis, kai nesinori mokytis?.. Tuomet atsiranda visokiausių “nenumatytų” darbų: net nepajuntame, kaip vėl žiūrime į telefoną, skaitome naujienas ar komentarus, ar pagaunam save žiūrint jau nežinia kelintą Netflix serialo dalį. Taip nejučia praeina valanda, dvi, jau ir vakaras ateina. Darbai kaupiasi, nerimas didėja. “Neturiu motyvacijos mokytis” – tai dažnai frazė, kurią tenka išgirsti iš moksleivių ir studentų. Tad ką daryti, jeigu puikiai žinome, kad mokytis reikia, bet nesinori? Veiksmas …
Mindfulness vaikams | Kiek savo gyvenime susiduriu su vaikais, o aš susiduriu nuolat: dirbu su vaikais ir gyvenu su vaikais, tikrai žinau, kad beveik kiekvienas vaikas nuo mažens žino tokius žodžius kaip stresas arba meditacija. Vaikai net moka imituoti meditacijos procesą: atsisėda sukryžiavę kojas, užsimerkia ir išleidžia tokį garsą Ommm… Tai tik parodo, kad šiuo laikotarpiu labai daug žmonių įvairiai rūpinasi savo psichologine sveikata. Žmonės nori jaustis gerai, būti laimingi bei sėkmingi todėl rūpinasi savo protu, jausmais, mintimis ir kūnu. Mindfulness (dėmesingo įsisąmoninimo) taikymas vaikams Vienas iš būdų, kaip galime pasirūpinti savimi yra Mindfulness. Tai yra dėmesingas įsisąmoninimas arba dėmesingumo …
“Žmogaus psichologijos institutas” didelį dėmesį skiria sąmoningo tėvystės temai ir pristato gyd. psichiatrės Gabrielės Germanavičienės vaizdo įrašą apie dėmesingo įsisąmoninimo – mindfulness tėvystėje ugdymą. Būti tėvu ar mama yra ne tik didelis džiaugsmas, tai taip pat ir didelis iššūkis, neretai sukeliantis stresą. Dėmesingas įsisąmoninimas tėvystėje (mindfulness) siūlo šį stresą įveikti mokantis tikslingai sutelkti dėmesį tiek į savo vaikus, tiek į savo pačių patirtis tėvystėje. Šiame video pristatyta, kaip tai gali padėti sudėtingose tėvystės situacijose. Knygos autorė – gydytoja psichiatrė Gabrielė Germanavičienė pristato pagrindinius dėmesingo įsisąmoninimo tėvystėje principus, pasakoja, kodėl vaikai ir suaugusieji į tam tikrus dalykus reaguoja skirtingai ir, kaip …
Paauglystė – nelengvas laikas jaunuoliui, kai staiga pasikeičia ne tik emocinė, bet ir fizinė būklė. Keičiasi socialiniai įgūdžiai, neretai ateityje stipriai nulemiantys tolimesnius ryšius su aplinka, šeima, draugais. Paauglystės bruožai Atsiradęs pasitikėjimas savimi, arba priešingai – kilęs noras slėptis nuo aplinkos kelia rūpesčių ne tik pačiai besiformuojančiai asmenybei, bet ir paauglio šeimai. Šeima stengiasi apsaugoti paauglį nuo galimų rizikų, dažniausiai paaiškindami veiksmų pasekmes. Tačiau kylantis paauglio noras viską patirti pačiam, nesąmoningai iššaukia priešingus veiksmus, sukeldamas rūpesčius tiek tėvams, tiek savo emocinei (pvz.: emocinis pasitenkinimas maištaujant), tiek fizinei (pvz.: įsivėlimas į muštynes, norint parodyti savo pranašumą) būsenai. Paauglystės laikotarpiu išgyvenami jausmai …