Šventinis nerimas. 7 galimybės įveikti pasinaujant mindfulness
Šventinis nerimas: 7 būdai, kaip išsaugoti ramybę šiuo neramiu laikotarpiu
Prieš šventes daugelis pasijaučia nuvargę ir skaičiuoja dienas, kol pagaliau galės pailsėti. O kaip jums idėja – pasitikti šventes be įtampos ir nepavargus? Dėmesingas įsisąmoninimas yra puikus būdas, galintis padėti sustoti bent kelioms akimirkoms per dieną tam, kad net ir šiame skubėjimo laikotarpyje, pajustumėme daugiau ramybės.
„Mindfulness“ praktikos – tai ne tik galinga psichologinių sunkumų įveikos strategija, tai, pirmiausia, pagalba sau jaustis ramiau, pasirūpinti savimi, atsitraukti nuo užsisukusių minčių ir emocijų. Sąmoningumo įgūdžiai leidžia mums greičiau pastebėti, kokie yra mūsų tikrieji poreikiai, pasitikrinti, ko iš tiesų norime, ir imtis tų veiklų, kurios ne sekina, bet maitina mus – suplanuoti ankstyvą vakarą, kai pastebime nuovargį, paskambinti kažkam ar susitikti, kai jaučiamės vieniši, atpažinti, kada norime valgyti dėl emocinio nuovargio ar įtampos ir noro pasijusti geriau, o kada – esame išalkę. Būtent taip aktyviai imamės veiksmų tapti ramesni kalėdinės įtampos metu, kai leidžiame sau sustoti bent trumpai akimirkai ir kelis kartus per dieną paklausiame savęs: „O ko aš noriu iš tikrųjų ir kaip galėčiau geriausiai praleisti likusį laiką?“
Sąmoningumas – tai suvokimas to, kas vyksta šią akimirką, mūsų vidinio pasaulio – minčių, jausmų, prisiminimų ir pojūčių, visko, kas vyksta už mūsų ribų, kartu su priėmimu, t. y. leidimu būti taip, kaip yra. Tai ne tik streso mažinimas: dėmesingo įsisąmoninimo įgūdžiai taip pat padeda mums atpažinti ramybės akimirkas ir iš tiesų mėgautis gerais dalykais! 7 patarimai 1. Duokite kūnui daugiau vandens, o maisto tik tiek, kiek norisi iš tiesų.
Šventinis nerimas ir 7 patarimai jam įveikti
1. Duokite kūnui daugiau vandens, o maisto tik tiek, kiek norisi iš tiesų.
2. Išveskite save pasivaikščioti.
3. Kurkite savo laimingų akimirkų banką.
4. Pasirąžykite ir pasimankštinkite net prie darbo stalo.
5. Pasinerkite į muzikos magiją.
6. Pailsėkite tyrinėdami savo kvėpavimą.
7. Sustokite dabartyje.
Būti čia ir dabar bent trumpą akimirką galima išmokti. Tereikia praktikos, noro ir apsisprendimo leisti sau pajusti daugiau ramybės skubėjime.
Visą straipsnį skaitykite:
Skaitykite kitus straipsnius temoje: Psichologija