Kas yra socialinis nerimas ir kas gali padėti, kai jaučiamės itin susijaudinę?
Socialinis nerimas | Teiginiai, kurie padės, kai jaučiamės itin susijaudinę:
- Galiu jausti nerimą, tačiau ir toliau susitelkti į užduoties atlikimo procesą. Kuomet savo dėmesį nukreipsiu į tai, mano nerimas mažės.
- Nerimavimas yra senas, tarsi šabloninis įprotis, į kurį tam tiktu būdu reaguoja mano kūnas. Aš ramiai, su geranoriškumu sau keisiu šį įprotį. Aš jaučiu šiek tiek ramybės net ir jaučiant nerimą ir ši ramybė tik stiprės...Tuomet nerimastinga proto dalis neturės kito pasirinkimo, tik mažėti ir galiausiai išnykti...
- Pradžioje nerimas buvo itin galingas ir keliantis baimę, tačiau bėgant laikui pastebiu, jog jis manęs nesustabdo, kaip būdavo ankščiau. Aš tvirtai, su geranoriškumu sau judu į priekį.
- Man nereikia kovoti su savo jausmais. Aš suvokiu, jog šiems jausmams greitu metu nebeliks vietos. Aš atsiveriu ir priimu naujus jausmus – ramybę, taiką, pasitenkinimą...
- Visi šie dalykai, kurie vyksta mano gyvenime kartais atrodo nepakeliami, tačiau šį kartą aš atpažinau tai ir atsisakau sutelkti dėmesį ir pasinerti į visa tai. Vietoje to, aš savo dėmesį nukreipsiu nuo savo problemos ir tęsiu tai, kas man svarbu. Tokiu būdu mano nerimas mažės ir galiausiai pranyks.
Šie teiginiai išsamiai aptariami gyd. dr. Juliaus Neverausko ir gyd. Adomo Bieliausko mokymuose "Socialinis nerimas. Kaip padėti sau? Daugiau įvairių metodikų ir praktikų darbui su savimi galite sužinoti ir taikyti kasdienėje veikloje įsigydami mokymus mūsų parduotuvėje.
Skaitykite kitus straipsnius temose: Nerimas
Gydytojai ir specialistai: Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras