Depresijos gydymas be vaistų. Depresijos diagnostika
Straipsnio temos
Depresijos gydymas be vaistų | Dėkingumas didina gyvenimo džiaugsmą ir mažina depresijos simptomus
Pozityviojoje psichologijoje gebėjimas džiaugtis gyvenimu yra vienas iš 24 psichologiškai sveiko žmogaus charakterio bruožų. Nemažai yra žinoma apie tokius pozityvioje psichologijoje aptariamus bruožus kaip psichologinis atsparumas, sąmoningumas ir tvirtumas, tačiau iki šiol trūko empirinių tyrimų apie gebėjimą džiaugtis gyvenimu.
Psypost psichologijos naujienų portalas rašo, kad naujas tyrimas padėjo geriau suprasti gebėjimo džiaugtis gyvenimu svarbą ir kaip šią savybę galima puoselėti. Tyrimas, kuriame dalyvavo lengvą arba vidutinę depresiją turintys Kinijos studentai, parodė, kad gyvenimo džiaugsmas neigiamai koreliavo su depresijos simptomais. Šie rezultatai nestebina, tačiau svarbiausia yra tai, kad mokslininkų komanda išsiaiškino, jog šis neigiamas ryšys tarp depresijos ir gyvenimo džiaugsmo yra sąlygojamas dėkingumo. Tai yra, gyvenimo džiaugsmu pasižymėjo tie studentai, kurie jautė daug dėkingumo, o dėkingumas ir mažino depresijos simptomus.
Tyrimo autoriai teigia, kad dėkingumo praktikos gali būti labai naudinga pagalbinė priemonė gydant depresiją. Taip pat, dėkingumas gali būti kultivuojamas mokyklose ir tikėtina, kad tai galėtų būti depresijos prevencijos priemonė.
Tyrimas pasirodė moksliniame žurnale „Personality and Individual Differences“.
Kraujo tyrimas leidžia tiksliai diagnozuoti depresiją ir bipolinį sutrikimą
Depresija yra vienas labiausiai paplitusių psichologinės sveikatos sutrikimų: 1 iš 4 žmonių patiria bent vieną depresijos epizodą per savo gyvenimą. Efektyvus šio sutrikimo diagnozavimas yra itin svarbus, tačiau daugelis psichologijoje ir psichiatrijoje naudojamų diagnostinių priemonių turi didžiulę paklaidą.
Naujas mokslinis tyrimas aptartas Neuroscience News yra itin daug žadantis depresijos diagnostikoje. Indianos universiteto (JAV) mokslininkai parodė, kad RNA (ribonukleino rūgšties) kraujo testas gali būti sėkmingai naudojamas depresijos diagnostikoje. Šis išsamus mokslininkų tyrimas truko net 4 metus ir jame dalyvavo 300 dalyvių, kurių kraujas būdavo tiriamas jiems būnant pakylios ir prastesnės nuotaikos. Taip buvo identifikuoti pokyčiai kraujo rodmenyse keičiantis dalyvių psichologinėms būsenoms ir buvo išskirti depresijos biomarkeriai. Kraujo tyrimas leidžia tiksliai įvertinti depresijos stiprumą ir atskirti depresiją nuo bipolinio sutrikimo. Kraujo tyrimas taip pat preciziškai nuspėja, kurie žmonės per ateinančius metus susirgs depresija ir padeda sėkmingai pritaikyti vaistus pagal individualius pacientų poreikius. Autoriai sako, kad šis kraujo tyrimas taip pat turi potencialą padėti individualiai parinkti tinkamas psichologines intervencijas.
Kaip kad patys tyrimo autoriai pabrėžia, tokie diagnostiniai įrankiai leidžia psichiatrijai vytis kitas modernias medicinos sritis tokias kaip onkologija.
Tyrimas pasirodė balandžio mėnesio „Molecular Biology“ moksliniame leidinyje.
Skaitykite kitus straipsnius temose: Depresija
Gydytojai ir specialistai: Šiuolaikinės psichologijos ir psichoterapijos centras