
Kaip teisingai atostogauti tam, kad nepavargtumėm nuo poilsio?
Neretas žmogus, atostogų pabaigoje jaučiasi … P-A-V-A-R-G-Ę-S…
Atostogos – tai priešinga veikla tai, kurią darome nuolat ir, nuo kurios norime pailsėti. Todėl ir veiklos ar dienos rėžimas turi skirtis nuo įprastinės darbo dienos.
Tam, kad per vasarą ir atostogas galėtumėm tinkamai atstatyti jėgas ir pailsėti bei pasikrauti energijos šaltajam metų sezonui, svarbu atsižvelgti į 7 pagrindinius principus:
Atostogų planas
Bent kelias dienas iki atostogų pasidaryti bent mini planą su keliomis idėjomis apie tai, kokių patirčių ir įspūdžių norime iš atostogų: pvz. perskaityti knygą, persodinti gėles, porą dienų gyventi tėkmės (flow) rėžimu, paragauti naujo skonio ledų, apsilankyti viename koncerte ar spektaklyje.
Palikti už durų nebaigtus darbus
Labai dažnai sunku ilsėtis, jei nuolat dėmesį atostogoms pertraukia pasivejantys įsipareigojimai ir darbiniai skambučiai. Jei jau imame laiką atsistatymui, svarbu prisiimti ir atsakomybę už maksimaliai tinkamą poilsį, be papildomų trukdžių. Tai reiškia, jog galime informuoti kolegas, partnerius, jog kelias dienas ar kelias savaites būsime nepasiekiami.
Vienas prioritetas- vienai dienai
Jei atostogų laikui suplanuosime daug darbų ir tikslų, greičiausiai bus sunku atsipalaiduoti ir vėl gyvensite darbiniu rėžimu.
Jei pavyks įgyvendinti daugiau nei vieną, galėsite apsidovanoti.
Ryto rutina arba pradėkite dieną sąmoningai
Mokslininkai senai įrodė, jog jei rytais per ilgai miegame ir neturime susikūrę įpročių, kaip tinkamiausiu sau būdu pradėti dieną, pvz. mankšta, vandens stiklinė ir pan., visa diena gali tapti chaotiška.
Vasara ir atostogos – geras laikas, kai galima turėti lėtesnius rytus ir pradėti keisti savo įpročius.
Prasmingas vakaras
Vakaras – tai dienos veiklų reziumavimas. Jei sustotumėm trumpam nuo automatinių minčių ir reikalų, ir pagalvotumėm, už ką esam dėkingi, kas gero atsitiko, kokia pagrindinė šios dienos įžvalga.
Planai apie ateitį į užrašų knygutę
Kai žmogus atsipalaiduoja, labai dažnai sugrįžta ir kūrybinė energija ir kyla daug minčių, idėjų apie tolesnius planus. Tam, kad tos mintys nevargintų galima jas tiesiog išrašyti į užrašų knygutę ar telefoną. ir parašius vėl galima sugrįžti prie tolesnio atostogavimo.
Finalinis atostogų akordas
Paskutinės atostogų dienos gali būti kupinos nerimo, kad tuoj reikės sugrįžti į darbus, bet gali būti ir kupinos džiugesio, jog leidome sau sustoti, pailsėti. Verta pagalvoti, kaip galėtumėte atšvęsti ir pažymėti atostogų pabaigą, gal pvz. koncertas, žygis, plaukimas baidarėmis ir pan. Tuomet su tokia šventine nuotaika keliauti į darbus.
Tag:atostogos, planavimas