Kaip paleisti žmogų, kurį mylėjote?
Kaip paleisti žmogų, kurį mylėjote? Artimuose santykiuose mes esame linkę prisirišti prie šalia esančio ir mylimo ar kažkada mylėto žmogaus. Santykių pabaiga dažniausiai sukelia skausmą, gedėjimo jausmą, kentėjimą. Laikas, kurį mes skiriame galvojimui apie buvusius santykius, galime nukriepti į savęs tobulinimą, ar naujo artimo ryšio paieškoms, savęs stiprinimui.
Straipsnio turinys:
Kaip paleisti žmogų?
Ne visada mūsų santykiai susiklosto laimingai. Kartais būna taip, jog mes jaučiame kitam žmogui tą jausmą, kurį vadiname meile. Jaučiame aistrą, norą artumui, prisirišimą, tačiau kitas žmogus to paties mums nejaučia arba jau nebejaučia ir galiausiai mus palieka.
Dažnai tai lemia dideles mūsų kančias ir nusivylimą, atima daug laiko ir resursų, kuriuos galėtume skirti naujų santykių kūrimui, santykių, kurie būtų abipusiai.
Ar įmanoma paleisti mylimą žmogų?
Ar paleisti kitą žmogų sunku? Labai sunku. Ar paleisti kitą žmogų įmanoma? Įmanoma. Tai labai sunku ir skausminga, bet laimei įmanoma. Su savo skausmu mums teks išbūti bet kokiu atveju. Tačiau jeigu pasinaudosite šiame straipsnyje duotais patarimais, jūsų skausmas tęsis trumpiau - kol paleisite šį žmogų.
Kitu atveju tai gali tęstis amžinybę. Pasaulyje vaikšto daug sužeistų sielų, kurios niekada taip ir nesugebėjo užbaigti savo nesėkmingos ir nelaimingos meilės. Mes labai nenorime, kad taip atsitiktų jums. Darykite viską, ką siūlome ir jūs gebėsite sutikti kitą žmogų ir jį pamilti, bei patirsite šio nuostabaus abipusio jausmo džiaugsmus.
Nutraukite bendravimą
Prieš imantis kitų žingsnių, visų pirma, nutraukite bendravimą. Laikykitės distancijos, nekalbėkite, nesusitikite, stenkitės negalvoti apie tą žmogų kiek įmanoma labiau. Jeigu jaučiate stiprius jausmus šiam žmogui, jame yra daug to, kas aktyvuoja gerus prisiminimus, kurie ir laiko jus pririštus prie nesamo objekto.
Supraskite, jūsų mylimam žmogui jūsų nebereikia. Jis ir arba ji nepuoselėja tokių pačių jausmų, net jeigu jūs ir turite vilčių. Nebendraukite su vaiduokliais ar savo fantazijos vaisiais. Rinkitės realų gyvenimą ir realius žmones.
Išjauskite savo jausmus
Išjauskite savo jausmus, išsiverkite, išsirėkite. Tai gali jums labai padėti susitvarkyti su stipriausiomis emocijomis, kurios jums kyla. Nes emocijų sugniaužimas, kelia tik įtampą ir sukuria dar didesnę kančią.
Išbūkite su savo jausmais ir emocijomis
Pačius stipriausius jausmus išjauskite, su silpnesniais tiesiog išbūkite. Nepasiduokite impulsui veikti tuo metu, kai jūsų emocijos vėl pakyla ir pakyla. Nepadarykite taip, kad šios emocijos jus sužalotų dar daugiau. Nukreipkite dėmesį į savo realius darbus, į save pačius ir į žmones, kuriems jūs esate svarbūs.
Pasirūpinkite savimi kiek galima geriau
Valgykite gerą maistą, rūpinkitės savo kūnu, išsimiegokite, stiprinkite savo kūną ir dvasią visais įmanomais būdais. Nustokite fantazuoti apie kitokį scenarijų, ar kitokią įvykių baigtį. Įvyko tai, kas įvyko. Galvokite apie tai, kas realu.
Supraskite savo gedėjimo procesą
Supraskite savo gedėjimo procesą, t.y. tam tikras gedėjimo stadijas. Pirmiausia tai yra (1) neigimas. Tai yra neigimas, kad jūs praradote mylimą žmogų. Toliau kyla (2) pyktis. Žmogus pradeda pykti, jog viskas susiklostė ne taip, kaip jis norėjo.
Toliau seka (3) derybos. Žmogus pradeda derėtis, nepriima faktų ir bando iš situacijos išgauti tai, ko negali. Galiausiai ateina eilė (4) depresijai. Kai žmogus supranta, kad jis santykį jau prarado, kyla didžiulis nusivylimas, liūdesys, prislėgta nuotaika.
Žmogus labai liūdi, kad neteko to santykio. Laimei tai praeina. Tai praeina tada, kai žmogus priima tai, kaip jau įvykusį faktą. Tada žmogus gali atsigręžti į kitus mylimus žmones, paieškoti resursų atsistatyti.
Ir štai pereiname prie susitaikymo. Priimame prarastą santykį kaip faktą. Susitaikome, kad jį praradome ir tęsiame gyvenimą ieškodami naujų džiaugsmų, naujų galimybių.
Praktikuokite atleidimą
Kai mes atleidžiame sau arba kitiems žmonėms, mes išsilaisviname nuo naštos. Atleiskime nuskriaudusiems jus žmonėms. Ir atleiskime sau patiems. Nežalokime savo vaiko viduje. Leiskime jam bręsti, augti ir klestėti. Nekaltinkime savęs net dėl realių savo klaidų. To mes jau nepakeisime. Galime tiktai mokytis kitą kartą nedaryti to, kas gali mums pakenkti.
Palaikykite save pozityviu kalbėjimu sau ir pozityviais vaizdiniais
Girkite save kaip tik galite, linkėkite sau gero, mintyse reikškite ryžtą.
"Aš esu vertas geresnio gyvenimo ir jį gyvensiu. Pasaulyje yra žmogus, su kuriuo galiu užmgezti abipusį meilės ryšį. Aš atsiveriu tam susitikimui ir mes susitiksime."
Tai sustiprins savivertę ir psichologinį atsparumą.
Ieškokite pagalbos
Galite ieškoti pagalbos pas artimuosius, draugus. Esant reikalui galite kreiptis ir į specialistus. Jūsų gyvenimas ir jūs esate tiek vertingi, kad tikrai verta išbandyti visus būdus padėti sau.
Susikoncentruokite į tai, ką galite galite kontroliuoti
Nukreipkime savo dėmesį į tai, ką galime kontroliuoti, t.y. į save. Juk mes negalime kontroliuoti kitų žmonių, kitų žmonių jausmų, kitų žmonių sprendimų. Mes galime sukoncentruoti visą savo dėmesį į savo gyvenimą, į sau svarbius dalykus, į sau svarbius žmones.
Dalyvaukite pramogose
Klausykitės muzikos, kuri jums patinka. Žiūrėkite filmus, bendraukite su žmonėmis, kurie gali pakelti jūsų nuotaiką. Tai gali padėti jums sunkiu momentu.
Mokykimės iš buvusio santykio
Paklauskime savęs, kas tame santykyje neveikė, jeigu jie nesusiklostė sėkmingai? Pavyzdžiui, galbūt jūs tiesiog pasirinkote netinkamą žmogų?
Tik nesureikšminkite buvusios patirties galvodami, kad jeigu vienas vyras ar moteris jūsų nemylėjo ir paliko, tai taip padarys ir visi kiti. Ieškokite kito žmogaus ir jį atrasite.
Medituokime
Įsisąmoninkime, kokios mintys, kokie jausmai ir emocijos kyla mums. Kokie mūsų kūno pojūčiai ir tiesiog atsitraukę truputį stebėkime tai. Neleiskime savo mintims kontroliuoti savo elgesio be mūsų sąmoningumo kontrolės.
Tiesiog pradžioje stebėkime ir paskui įsisąmoninkime, kad mes turime tūkstančius minčių per dieną. Mintys seka viena paskui kitą - kad ir kokios sunkios arba mūsų stiprias emocijas sukeliančios mintys - jos visada praeina, jeigu mes neprisirišime prie jų. Neprisiriškime prie tai, kas negatyvu, kas mums trukdo, kas mus apsunkina.
Neskubėkite su nauju santykiu
Nepulkite į santykį vien iš keršto, ar tiesiog bėgdami nuo savo vienatvės jausmo ir liūdesio. Pradėkite naują santykį tik tada, kai būsite užbaigę senąjį. Kitu atveju jus galite ištikti nesėkmė. O papildoma nesėkmė tik sumažins jūsų pasitikėjimą savimi, sumažins viltį.
Aprašykite savo santykį kaip istoriją iš trečio asmens perspektyvos
Tai labai geras metodas šiek tiek atsitraukti ir į viską pažiūrėti, tarsi, iš šono, nesusitapatinant. Labai dažnai tokios istorijos parašymas tampa naujo gyvenimo etapo pradžia.
Nepriimkite santykių pabaigos kaip nesėkmės. O pažiūrėkite į tai, kaip į dar vieną gyvenimo iššūkį, kurį atlaikyti reikia laiko ir jėgų. Priimkite gyvenimo dėsnį, kas viskas turi savo pradžią, turi ir pabaigą.
Įsimylėkite save
Ir pabaigai. Prieš tai, kol įsimylėsite kitą žmogų, įsimylėkite save. Jūs pats svarbiausias žmogus sau, niekad nepamirškite to ir taip turi būti. Nuolat, kiekvieną dieną, kiekvieną valandą, atiduokite duoklę sau. Darykite tai nuolat, visą savo gyvenimą.
Skaitykite kitus straipsnius temoje: Psichologija